Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Denizli Çivril Devlet Hastanesi 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi  ve Tomografi cihazının hizmete girişi Valimiz Hasan Karahan’ın  katıldığı törenle gerçekleşti.

 

Açılış törenine; Valimiz Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ile hastanenin diğer idarecileri ve personeli katıldı.

 

Tomografi cihazının hizmete girmesi için kesilen kurdelanın ardından  Valimiz Hasan Karahan; Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk ve sorumlu doktordan cihaz hakkında bilgiler aldı. Görüntüleme sırasında minimum radyasyon dozu kullanarak, en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde dizayn edilmiş üs​t düzey teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten Öztürk; “Bu cihaz Hastanemizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artıracak ayrıca tomografi görüntüleme ihtiyacı olan hastaların sevkleri önlenecek, hastalarımızın çok daha kısa sürelerde tanı ve tedavi görmesine imkan sağlayacaktır” dedi. Mamografi ve Röntgen bölümlerini de inceleyen Valimiz Hasan Karahan buradaki yeni cihazları da inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı.

 

Daha sonra yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesini amacıyla hizmet verecek olan 10 yataklı Palyatitif Bakım Merkezinde açılış yapıldıktan sonra tek tek hasta odalarını ziyaret eden Vali Karahan burada yatan hasta ve yakınları ile sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Son olarak Diyaliz Merkezinde tedavi gören hastaları da ziyaret eden Valimiz Karahan  hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir