Bayındır’da Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Anıldı

Bayındır’da Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Anıldı

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum, kuruluş ve STK yöneticileri, gazilerimiz, öğrenciler ve hemşehrilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtında gerçekleşen törende Bayındır Kaymakamlığı, Bayındır Belediyesi ve şehit ailelerinin çelenk sunmasından sonra İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşu yapıldı. Tören günün anlam ve önemine ilişkin konuşma ve şiir okunması ile son buldu. Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve kurum müdürleri Bayındırlı şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Anma programı Arıkbaşı Şehitliği’nde yapılan tören ile son buldu.

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde bir açıklama yapan Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli “Dünya tarihinin akışını, seyrini, milletimizin kaderini değiştiren, ‘Çanakkale geçilmez’ sözüyle dünyanın hafızasına kazıyan Çanakkale Savaşları; büyük bir kahramanlık destanı olmasının yanı sıra, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, milletimizin, bulunamayacağı fedakârlık, kazanamayacağı başarı olmayacağının da bir kanıtıdır. İşte bu yönüyle Çanakkale Zaferi; milletimize nesilden nesile ilham kaynağı olabilecek, yol gösterebilecek büyük bir önem ve ruha sahiptir. Bu nedenledir ki, her yeni yetişen nesil, bu büyük zaferi milletimize yaşatanların ruhunu iyi özümsemeli, vatanımızın bütünlüğü ve ulusumuzun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Çanakkale ruhunu sonsuza dek hissedebilmelidir. Milletimizin, Çanakkale ruhunu her zaman yaşatacağına olan inancımız da tamdır. Bu inançla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu destanı yazan tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden veya hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir