18 MART ÇANAKKELE ZAFERİ GEMLİK’TE ANILDI – ŞEHİT ÖZCAN YILDIRIM ANITI DUALARLA AÇILDI

ŞEHİT ÖZCAN YILDIRIM ANITI DUALARLA AÇILDI

18 Mart Şehitler Günü anma programları kapsamında, Büyük Kumla Meydanında 28 Ağustos 1994 tarihinde şehit olan Özcan Yıldırım’ın isminin verildiği anıt dualarla açıldı.

Programa Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Garnizon Komutanı Kıvanç Kerpişçi, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bu ülkede bayraklar inmesin, ezanlar susmasın diye gözünü bile kırpmadan şehadete koşmuş, Özcan Yıldırım kardeşimizin ismini Büyük Kumla meydanında yaptırdığımız şehitlik anıtına vererek, burada ilelebet şehidimizin adını yaşatmak istedik. Bu anıtlar gelecek nesillere vatan ve bayrak sevgisini taşıyacaktır. Rabbim hepimize din uğruna, bayrak uğruna, mukaddesat ve maneviyat uğruna şehitlik nasip etsin. Elbette ki bu coğrafyada yaşamak çok ciddi bedeller ödemeyi gerektiriyor. Çanakkale’den giremeyen haçlı ruhu, 15 Temmuzda bütün şehirlerimizden işgalle giremeye çalışmıştı. Ama şanlı askerimiz kahraman Mehmetçiğimiz bu gün itibari ile Afrin’e girerek Türk’ün gücünü göstermiş oldu. Bütün dünya Türkiye’ye hayranlıkla bakıyor. Bu aziz Millet vatanı ve bayrağı için canını seve seve vermeye hazır. Bizlerde bu anlamla törenle şehitlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu göstermiş oluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehit Özcan Yıldırım anıtımız, Büyük Kumla Mahallemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Sonrasında konuşan Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da, “Vatanı uğruna şehit olan Mehmetçiklerimiz için ne yapsak azdır, yetersizdir. Şehitlerimize saygı, boynumuzun borcudur. Bu topraklarda doğup büyümüş ve güzel vatanımızın çeşitli yerlerinde vatan için, bayrak için, bağımsızlık için canı pahasına savaşarak şehit düşmüş Mehmetçiklerimizin ismini hafızalarda canlı tutmamız gerekir. Bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın okuduğu dua ile birlikte Şehit Özcan Yıldırım anıtı açıldı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir