Mobil taziye aracı ilgi görüyor

“Acı ve tatlı gününde halkımızın yanındayız”

 

Meram Belediyesi, sosyal belediyecilikte uygulamaya koyduğu örnek projelerle beşikten mezara kadar vatandaşa hizmet ediyor. Belediye “İyi ki Doğdun Bebek” projesiyle ailelerin mutluluklarına ortak olurken örnek taziye hizmetleriyle de acılarını paylaşıyor. Bu kapsamda belediyenin kendi atölyesinde özel olarak dizayn edilen taziye otobüsü büyük takdir topluyor.

 

Meram Belediyesi, sosyal belediyecilik alanındaki örnek projeleriyle vatandaşların mutluluklarına ortak olurken acı günlerinde de yanlarında yer alıyor.

BEŞİKTEN MEZARA KADAR

Sosyal belediyecilikte beşikten mezara kadar vatandaşa hizmeti esas aldıklarını vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “İyi ki Doğdun Bebek’ projemizle ailelerin mutluklarına ortak oluyoruz. Yine ‘Yalnız Değilsiniz’ projemizle de 65 yaşın üzerindeki vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Yine acı günlerinde de vatandaşlarımızın acısına ortak oluyoruz” dedi.

ÖZEL TAZİYE OTOBÜSÜ

Belediyenin kendi atölyesinde özel olarak tasarladıkları taziye otobüsü hakkında bilgi veren Başkan Toru, “Otobüsün iç düzenlemesi tamamen belediyemizin Destek Hizmetleri Müdürlüğü atölyesinde dizayn edildi. Trafik açısından sıkıntı oluşturmayacak yerlerde otobüsümüz hizmet verirken ayrıca yine taziye çadırımızı da vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Cenaze evine yıkama aracı hizmeti, yemek ikramı, çaymatik, masa ve sandalye hizmetlerimiz olmaktadır. Taziye otobüsümüzün yoğun ilgi görmesi nedeniyle ikinci otobüs için meclis kararı aldık. İnşallah kısa bir süre içinde onu da halkımızın hizmetine sunacağız. Sosyal projelerimizle vatandaşlarımızın mutlu ve hüzünlü günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir