Minik yüreklerden huduttaki asker ağabeylerine en anlamlı hediye

Minik yüreklerden huduttaki asker ağabeylerine en anlamlı hediye

 

 

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, anaokulu öğrencileri  tarafından hazırlanan “minik yüreklerden cesur yüreklere”, “dikkat aşırı vatan,millet, bayrak  aşkı, sevgisi  içerir”  yazılı  içerisinde mektup ve resimler, anne yemeklerinin yer aldığı hediye paketleri,   Türkiye’nin Kuzey Irak hududunda yer alan bir dağ karakolunda nöbet tutan askerlere  gönderildi.

Şehit Ömer  Halisdemir Anaokulu’nun  Proje Sorumlusu Okul Öncesi Öğretmeni Raziye Ceylan, yaptığı açıklamada, 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında hayata geçirdikleri projeye değindi.  Beyşehir’den minicik kalplerde yer alan sevgiyi Türkiye’nin  Kuzey Irak hududundaki Şırnak sınırlarında yer alan Gabar Dağı’ndaki bir dağ karakolunda nöbet tutan askerlerle buluşturmak istediklerini belirten Ceylan, “Bunun için çok özel bir çalışma yaptık. Velilerimiz  çok büyük destek sağladı, Beyşehir Belediyemiz de bizleri destekledi. Hazırladığımız koliler içerisinde, el emeğiyle yapılmış ve anne eli değmiş gıda ürünleri yer aldı. Velilerimiz ve minik öğrencilerimiz bu çalışma kapsamında duygu ve düşüncelerini yazdıkları mektuplara aktardılar, çok güzel resimler çizdik. Oradaki askerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Bu proje ile aslında biz çocuklarımıza vatan ve bayrak sevgisinin anne ve baba sevgisi kadar doğal olduğunu öğretmekle başladık işe. Sonra asıl evimizin vatan olduğunu da öğretmeye çalıştık. Bu anlamda birlik ve beraberlik adına güzel bir etkinlik yaptığımızı düşünüyoruz. Etkinliğimize katılan tüm velilerimize, bizi destekleyen özellikle Belediyemiz olmak üzere tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

Ceylan, proje kapsamında hazırladıkları hediye paketlerinin içerisine birer tane cevşen de koyduklarını anlatarak, şöyle devam etti:

“Zarflarımızın içerisine, ‘askerlerimiz kendilerini her zaman güvende hissetsinler’, ‘dualarımız sizi korusun’ diyerek birer cevşen  de koyduk. Annelerimiz yine onların özlemiş olabileceği anne yemeklerini, anne pastalarını, anne böreklerini özenerek yaptılar. Onları da güzel bir şekilde paketledik, kolilerimizin içerisine koyduk. Biz bu kolilerimiz içindeki hediye paketlerini Güçlükonak ilçesindeki dağ karakoluna kargo yoluyla gönderiyoruz. Çok mahrum bir bölgede bu askerlerimiz, 20 yaşındalar ve henüz çok gençler. Anne ve babalarından belki de ilk ayrılıkları, onların yanında olduğumuzu göstermek adına, onlar için duygu ve düşüncelerimizi yazdık, resmettik. İnşallah oradaki askerlerimize kısa sürede ulaşır diye ümit ediyoruz.”

Huduttaki askerlere gönderilecek hediye paketlerinin kargo aracına yüklenmesi sırasında Şehit  Ömer Halisdemir Anaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenleriyle biraraya gelen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, Belediye olarak proje kapsamında hazırlanan kolilerin lojistiğinden ve sınır boyundaki askerlere ulaştırılmasında her türlü destek ve katkıyı sağladıklarını dile getirdi.

Şehit Ömer Halisdemir Anaokulu öğrencilerinin vermiş olduğu bu anlamlı desteğin kendilerini çok mutlu ettiğini de vurgulayan Özaltun, “Eminim ki hudut hattındaki askerlerimiz bu mektupları okurken çok duygulanacaklardır. Gönderilen mektuplar,şiirler, resimler, anne yemekleri inanıyorum ki onları sınır hattında yaptıkları bu kutsal görevde daha da motive edecektir. Bu anlamlı etkinliği düzenledikleri için başta okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimize ve velilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir