Teknik Bilimler MYO’da ‘Avrupa’da Enerji Politikaları ve Arge Çalışmaları’

:  Teknik Bilimler MYO’da ‘Avrupa’da Enerji Politikaları ve Arge Çalışmaları’ konferansı

 

Harran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde ‘Avrupa’da Enerji Politikaları ve Arge Çalışmaları’ konulu konferans düzenlendi.

Eyyübiye Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak Hamburg Teknik Üniversitesi öğretim elemanı Alptekin Özdemir katıldı.

Konferans, Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Gencay Sarıışık’ın açılış konuşmasıyla başladı. Öğrencilere yönelik güncel konulu etkinlikleri sıklıkla gerçekleştirdiklerini söyleyen Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Sarıışık, önümüzdeki günlerde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yeni bir etkinliğin hazırlığı içerisinde olduklarını dile getirdi.

Açılış konuşmasının ardından Alptekin Özdemir tarafından, Avrupa’da enerji verimliliği, tasarrufu ve bu konuda yapılan Ar-Ge çalışmaları ile ilgili geniş bilgi verildi. Özellikle inşaat teknolojisi, elektrik, soğutma ve makine programı öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta öğrencilerin soru ve katılımlarıyla aktif ve etkili bir eğitim düzenlendi.

Sabah başlayan konferans öğleden sonra Osmanbey Kampüsü Mühendislik Fakültesinde öğretim üyelerinin ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımları ile devam etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir