GELİBOLU BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ-07 MART 2018

 

GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANI

ÖZACAR’IN 8 MART MESAJI

 

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, “Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği bir ülke hayaliyle Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, tüm dünyadaki kadınların, haklı çabalarının karşılık bulmasını temenni ettiğini, toplumların şekillenmesinde ve kalkınmasında kadınların emeğinin ve katkısının büyük olduğunu söyledi.

Başkan Özacar yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kadınlarımızın yüzyıllardır yürüttüğü, haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete ve ayrımcı uygulamalara karşı özgürleşme ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin kutlandığı 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, öncelikle bu uğurda verilen mücadelede toplumsal yaşam ve çalışma yaşamındaki cinayetlerde yaşamlarını yitiren kadınlarımızı saygı ile anıyorum.

Ülkemizin kurtuluşu ve yeniden kuruluşunda erkekler kadar kadınlarımızın da yadsınamaz emeği bulunmaktadır. Bu sebeple ulu önderimiz Atatürk ‘Dünyada hiçbir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim diyemez.’ ifadelerini kullanmıştır.

Ülkemizin de, toplumunda ve ailenin de temel direği kadındır. Kadının yücelmesi, ülkenin yüceltmesidir. Kadına kalkan her el aslında toplumun tamamına yapılmış bir saldırıdır. Çünkü hayatın her alanında sevgiyi, fedakarlığı ve duyarlılığı temsil eden kadınlar çağdaş toplumların da temel taşlarıdır.

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması, onlara imkanlar verilmesi sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Bu sebeple Gelibolu Belediyesi olarak, kadınları desteklemek için var gücümüzle çabalıyoruz. Yerel yönetim anlayışımızda kadına yönelik konulara ve projelere hassasiyetle yaklaşıyoruz. Kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunabilir, pozitif ayrımcılığı en iyi şekilde uygulayabilirsek, özelde Gelibolu genelde Türkiye olarak o oranda güç kazanırız.

Bu vesileyle, kahraman kadınlarımıza, Özgecan Arslan başta olmak üzere şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza Allah´tan rahmet diliyor, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum diliyorum. Kadının sadece bir gün değil, 365 gün yüceltildiği ve önündeki engellerin kaldırıldığı bir Türkiye özlemiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

 

8 MART’TA KADINLARA

ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ

Gelibolu Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, başrolünde Ahmet Kural ve Murat Cemcir gibi isimlerin yer aldığı “Ailecek Şaşkınız” isimli film 8 Mart Kadınlar Günü’nde AKM’de bayanlara özel ücretsiz olarak gösterilecek.

 

Gelibolu Belediyesi, 8 Mart geleneğini sürdürerek Dünya Kadınlar Günü’nde bayanları Atatürk Kültür Merkezi’nin sinema salonunda bu yılda ücretsiz olarak misafir edecek.

Belediyenin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, başrolünde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Saadet Işıl Aksoy’un yer aldığı “Ailecek Şaşkınız” isimli film 8 Mart Kadınlar Günü’nde AKM’de bayanlara özel ücretsiz olarak gösterilecek.

Gelibolulu kadınlar, saat 11:00, 13:30, 16:00, 18:30 ve 21:00 olmak üzere beş ayrı seans ile gösterime sunulacak filmde, eğlenceli bir hikayeyi izleme şansını yakalayacaklar. 2 Mart’ta vizyona giren film, şu anda tüm zamanların en çok izlenen Türk filmleri listesindeki açılış rekorunu kırmış bulunuyor.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 8 Mart nedeniyle bayanlara beş yıldır sinema hediyesini sunduklarını belirterek, “Bu özel günde ilçemizde yaşayan kadınlarımızı Atatürk Kültür Merkezi’nde konuk etmekten mutluluk duyacağız” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir