EFE ALPAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYOR

EFE ALPAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYOR

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Ekrem Zomp 2. Bölge Yüzme Şampiyonası’nda 1500 metre serbestte bronz madalya kazanan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Efe Alpar Güler,  Nisan ayında yapılacak Türkiye Şampiyonası’na sıkı hazırlanıyor.

Son dönemlerde yüzme branşında önemli başarılara imza atan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yetiştirdiği başarılı sporcularla adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak 81 ilden 119 kulübün katıldığı Ekrem Zomp Yüzme Şampiyonası’nda 1500 metre serbest branşta Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Efe Alpar Güler 37.42.05’lik derecesiyle bronz madalyaya ulaşırken, 50 metre serbestte ise 46.53’ile barajı geçti.

1 ay sonra yapılacak olan Türkiye Şamiyonası’nda Eskişehir’i temsil edecek olan Efe Alpar, Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. 2000 doğumlu ve otizmli olan Efe Alpar, haftanın belirli günlerinde kendisine ayrılan kulvarda Türkiye Şampiyonası’ndan başarıyla dönmek için büyük uğraş veriyor.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir