EŞLER BİRBİRİNE GÜVENMELİ…

ASKON Adana Şubesinin organize ettiği Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans 23 Şubat 2018 Cuma günü saat 19:00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda yoğun  bir katılımla gerçekleşti. Hafız Bayram Genç’in Kur’an Tilaveti ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan yaptı. Çalışkan konuşmasında içeride ve dışarıda pek çok sıkıntı ve problemle mücadele edildiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Toplumumuzun birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu zor zamanlarda ASKON Adana şubesi olarak düzenlediğimiz bu konferansımızla toplumumuzda gerekli birlik ve beraberlik, kardeşlik ve uhuvvet havasının oluşmasına bir nebze de olsa katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize… “

Programın hayırlara vesile olmasını dileyen ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan konuşmasını şöyle sürdürdü:”Yine psikolojik ve ekonomik sıkıntılar, manevi buhranlar ve ailevi problemler sarmalında bir çıkış yolu ve bir kurtuluş reçetesi arayan insanımıza bir umut ışığı ve bir çözüm yolu sunabilirsek ne mutlu bize…  Efendimiz’in (s.a.v) “hayra vesile olan hayrı yapan gibidir” hadisi şerifi gereği, Rabbimizden bu programımızın hayırların ve bereketlerin fethine, şerlerin ise define vesile olmasını niyaz ediyoruz… “ İl Müftüsü Hasan Çınar’ın konuşmasının ardından Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan konferans katılımcılara bir konferans verdi. Sıtkı Aslanhan eşler arasında güven tesis etmenin önemine dikkat çekerek başladığı konuşmasında anne babaları uyararak ‘Çocuklarımız ve gençlerimizle ilgilenmeliyiz, biz ilgilenmezsek birileri ilgilenir ve çocuklarımızdan uzaklaşmış oluruz’ ifadelerine yer verdi. Anne-babaların evlat yetiştirmede üzerine düşen pek çok vazifesi olduğunu söyleyen Eğitimci Sıtkı Aslanhan: “Erkek çocukların yetişmesinde rol model babalarıdır. Baba yerine annesini örnek alan erkek çocuklar yetişkin olduklarında, evlendiklerinde eşlerini idare edemedikleri için boşanmalar gerçekleşmektedir” ifadelerini kullandı.

Sunuculuğunu Yusuf Koçak’ın yaptığı programın sonunda Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Muhammet Çelebi Keyhıdır Konuşmacı Sıtkı Aslanhan”a plaket takdim etti. Katılımcıların ayakta ve sahnedeki boş alanlara oturarak izlediği konferans sonunda Sıtkı Aslanhan kitaplarını imzaladı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir