Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin YAKAR

“Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var”

Bu yıl “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Denizli’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

 

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “Bir Nedenim Var” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

 

Yeşilay  Denizli Şubesi’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN’a yapılacak ziyaret   ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

 

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin YAKAR, Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Denizli’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 98 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için bir nedenim var” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı YAKAR açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

 

 

1-7 Mart Yeşilay Haftasında , hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

1 Mart Perşembe: SAAT 11:30 ÖZEL FİNAL OKULLARI TBM EĞİTİMİ

SAAT 12:00 VALİ BEY ZİYARETİ

SAAT 14:00 D TİPİ CEZAEVİ  TBM EĞİTİMİ

SAAT  15:00 KYK BİRUNİ KIZ YURDU TBM EĞİTİMİ

SAAT 15:30 T TİPİ CEZAEVİ TBM EĞİTİMİ

2Mart Cuma : SAAT 09:00 PAMUK KAFE OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI TBM EĞİTİMİ

SAAT 15:30 DENİZLİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZİYARETİ

3 Mart Cumartesi: SAAT 12:00-18:00 KUM BOYAMA ETKİNLİĞİ

4 Mart Pazar : SAAT 10:30 BİSİKLET TURU –KARAHAYIT MEYDANI

5 Mart Pazartesi : SAAT 09:00 BEREKETLER TOPLANTI SALONU MUHTARLAR İMAMLAR OKU AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TBM EĞİTİMİ

SAAT  14:30 TURGAY MERSİN ORTAOKULU TBM EĞİTİMİ

SAAT 19:30 İBN-İ RÜŞD YURT MÜDÜRLÜĞÜ TBM EĞİTİMİ

7 Mart Çarşamba : SAAT 09:00-16:00 YEŞİLAY HAFTASI AMATEM KERMESİ

9 Mart Cuma : SAAT 14:00 TOLGA MURAT BALIKÇI ‘VAR OLANI GÜÇLENDİR’ KONFERANSI İİBF A BLOK KONFERANS SALONU

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir