Üniversitemizden Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

 

Mersin Üniversitesi’nden Zeytin Dalı Harekatı’na destek

 

Mersin Üniversitesi Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.

 

Mersin Üniversitesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesindeki teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı Zeytin Dalı harekatına destek verdi. Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Gücünü milletimizden alan şanlı ordumuzun bölgede barış, huzur ve güven için başlattığı operasyonda muvaffak olacağına inancım tamdır” ifadelerine yer verdi.

 

Harekatın başarıya ulaşması ve teröristlerin hakkettiği karşılığı alması için Mersin Üniversitesi olarak destek olduklarının bildirildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

 

“Türk Silahlı Kuvvetleri küresel güçlerce desteklenen terör örgütlerini engellemek için Suriye’nin Afrin bölgesinde harekat yürütmektedir. 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan “Zeytin Dalı” harekatı bölgeye huzur ve barışı getirmek amacıyla başlamıştır ve başarı ile devam etmektedir. Ülkemizin sınır güvenliğini korumak için meşru ve uluslararası hukuka uygun olarak yürütülen operasyon, bölgede faaliyet gösteren terör örgütlerini sınırlarımızdan uzak tutmak ve bölgede yaşayan masum insanlara yapılan zulmü engellemek üzerine kurulmuştur. Tarihin her anında olduğu gibi Mehmetçik bugün de mazlumun yanında, zalimin karşısında olmuştur. Bizler Mersin üniversitesi olarak her türlü terörü lanetliyor ve bu operasyonda teröristlerin hak ettiği karşılığı alması için şanlı ordumuzu destekliyoruz. Operasyonda hayatını kaybeden şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir