ÖZACAR’A VERGİ HAFTASI ZİYARETİ

ÖZACAR’A VERGİ HAFTASI ZİYARETİ

Gelibolu Vergi Dairesi Müdürü Emrem Boztepe, Vergi Haftası nedeniyle kurum ve kuruluşlara yaptıkları ziyaretler kapsamında Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti.

Bu yıl 26 Şubat-04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanan 29’uncu Vergi haftası nedeniyle protokol ziyaretlerine başlayan Gelibolu Vergi Dairesi Müdürü Ekrem Boztepe ve beraberindeki personel Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.

Mükelleflerin gönüllü vergi ödeme alışkanlıklarının artırılması için Vergi Haftası kutlamalarını her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade eden Boztepe, vergi bilincinin oluşturulmasına yönelik hafta boyunca kurum ve oda ziyaretlerini sürdüreceklerini belirtti.

Konuklarını makamında ağırlayan Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar da, vergi gelirlerinin artması ile verilen hizmetlerin artacağına vurgu yaparak, “Vergi konusunda toplumun tüm kesimlerinin hassas davranması gerektiğine inanıyorum. Vergi vermek kutsal bir görev. Vatandaşın ödediği verginin hizmet olarak geri dönmesini beklemesi kadar da doğal bir şey olamaz.” dedi.

Karşılıklı sohbet havasında devam eden ziyarette Vergi Dairesi Müdürü Boztepe ve çalışanları Başkan Özacar’a çiçek buketi takdim ederken, ziyaretin anısına fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi.

SAHİLİN ÇED VE İMAR PLANI MASAYA YATIRILDI

Piri Reis Sahil Düzenlemesi Proiesi’nde; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgenin ÇED ve İmar Planı konuları Gelibolu Belediyesi’nde detaylarıyla masaya yatırıldı.

Gelibolu Belediyesi’nin etaplar halinde sürdürdüğü Piri Reis Sahil Düzenlemesi Proiesi’nde; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgedeki çalışmalar devam ediyor.

Rıhtımın ÇED ve İmar Planı Yapılması işi için çalışmalara ivme kazandıran Ulaştırma Bakanlığı Bursa 4.Bölge Müdürü Yusuf Taşkan, yüklenici firma olan Denar Deniz Araştırmaları firmasının mühendisleri ile proje sahasındaki incelemelerin ardından Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.

Kurumların teknik personelinin de hazır bulunduğu görüşmede, projenin son durumu detaylarıyla masaya yatırıldı. ÇED ve İmar çalışmalarının bu yıl içinde tamamlanması planlanan proje ile ilgili kurumların görüşlerini paylaştığı buluşmada, başta arazi ölçümleri ve batimetri çalışmaları olmak üzere proje kapsamındaki konular ele alındı.

Teknik heyet önümüzdeki günlerde tekrar biraraya gelerek, etüt çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir