Beyşehir’de vergi haftası kutlamaları

Beyşehir’de vergi haftası kutlamaları

 

Konya’nın Beyşehir İlçesi Vergi Dairesi Müdürü Hacı Gönülal, Beyşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bu yıl 29’uncusu kutlanan Vergi Haftası kapsamında Beyşehir Vergi Dairesi Müdürü Hacı Gönülal ve beraberindeki vergi dairesi çalışanları Beyşehir Belediye Başkanlığı makamını ziyaret etti.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni sonrasında Gönülal ve beraberindekiler, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak ziyaretler gerçekleştirdi.

Gönülal ve beraberindekiler, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’u da bu kapsamda ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özaltun, vergi toplamanın önemine dikkat çekerken, vergi çalışanlarının haftasını kutladı. Devletin başlıca gelir kaynağının vergi olduğunu hatırlatan Özaltun, vergi vermenin ise her bireyin vatandaşlık görevi olduğunu kaydetti. Özaltun, toplanan vergilerin, vatandaşların huzur ve refahı ile yaşam koşullarının iyileştirilmesi için kullanıldığını vurgulayarak, “Devletimiz, yatırım ve hizmetlerini toplanan vergiler ile gerçekleştirir. Bu sebeple kazancımız oranında vereceğimiz vergiyi severek ödemeliyiz”ifadelerini kullandı.

Gönülal ise, her yıl vergi haftası çerçevesinde vergi bilincinin vatandaşlara daha etkili bir biçimde aktarılması için kurum olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini vurgulayarak, bu programlar ile ilgili bilgiler verdi. Ziyaretin sonunda Özaltun’a 29.vergi haftası yaka kokartı takıldı.

Bir hafta boyunca sürecek kutlamaların, meslek odaları ve mükelleflerin ziyareti ile devam edeceği öğrenildi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir