İMO Adana Şube Yönetim Kurulu görev dağılımı

İMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu, genel kurulun ardından görev dağılımı yaptı

Zekeriya Turanbayburt, İMO Adana Şube Başkanı oldu

İMO’da görev dağılımı

İMO, kent sorunlarının çözümü için kapsamlı çalışma yürütecek

ADANA – Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nin, 17- 18 Şubat 2018 tarihlerinde yapılan Genel Kurul ve seçimleri sonucu seçilen Yönetim Kurulu üyeleri, düzenledikleri ilk toplantıda görev dağılımı yaptı.

İMO Adana Şubesi’nin bir önceki çalışma döneminde Sekreter Üye olarak yönetim kurulunda yer alan Zekeriya Turanbayburt, Şube Başkanlığı görevine seçildi. İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi olarak Suphi Civelek, Sayman Üye olarak ise Duygu Argunşah görev aldı. Ahmet Uncu, Leyla Tan, İsmail Cem Baskın ve Kamil Sürenkök, Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacak. İMO Adana Şubesi’nin, TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Temsilciliği görevini ise Ahmet Uncu üstlendi.

İMO Adana Şube Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Alper Kürklü, Ali Özbalaban, Cumali Gözüyeşil, Dilek Gülcan Genç, Feridun Kara, Cihan Malgıt ve Gündüz İşisağ’dan oluştu.

YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Genel Kurulun verdiği yetkileri iki yıllık süreçte kullanacak olan Yönetim Kurulu, görev paylaşımının ardından yeni dönem için çalışmalarını başlattı. İMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu, 22. Çalışma Döneminde üyelerinin, meslek alanlarının sorunlarına etkili çözüm üretmek, İMO Adana Şubesi’nin Adana’ya, yaşadığımız topluma katkılarını artırmak üzere, çalışmalarını programlamaya başladı.

KAPSAMLI ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK

İMO Adana Şubesi Başkanlığı görevini üstlenen Zekeriya Turanbayburt, meslek alanlarına ve kente dair konularda hassasiyetle ve kapsamlı bir çalışma yürüteceklerini ifade ederek; “Asıl ve Yedek Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte meslek alanımıza, Adana’mıza, ülkemize faydalı çalışmalar yürütmeye çalışacağız. Deprem, kentsel dönüşüm, imar ve ulaşım sorunları, riskli yapıların yıkım süreçleri gibi mesleğimizi de yakından ilgilendiren konularda çözüm yolları temin edilmesi doğrultusunda, toplumsal yarar ilkesinden taviz vermeden düşüncelerimizin, eleştirilerimizin, önerilerimizin geniş kesimlere ulaşmasını temin edeceğiz” dedi.

MESLEKİ YETKİNLİKLER GELİŞTİRİLECEK

İnsan hayatını doğrudan etkileyen bir mesleğin mensupları olduklarını, bu nedenle üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirilmesine önem verdiklerini söyleyen Turanbayburt, “ Şube binamızda üyelerimize yönelik mesleki eğitimlere ağırlık vermeye de devam edeceğiz” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir