Cumhuriyet Gençlik Eğitim Merkezi açıldı Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezlerinin 15’nci şubesi açıldı

Cumhuriyet Gençlik Eğitim Merkezi açıldı

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezlerinin 15’nci şubesi açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Eğitim Merkezleri’nin 15’nci şubesini merkez Seyhan ilçesi Bey Mahallesi’ne ‘Cumhuriyet Gençlik Eğitim Merkezi’ ismiyle kente kazandırdı

15’NCİ ŞUBE BEY MAHALLESİ’NE

Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları ile eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına her yıl başarı çıtasını arttırarak derslere yardımcı, lise ve üniversite sınavlarına hazırlık için ücretsiz eğitim veren Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 12 ilçede bulunan 14 gençlik eğitim merkezine bir yenisi daha eklendi. Merkez Seyhan İlçesi Bey Mahallesi’nde ‘Cumhuriyet Gençlik Eğitim Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

“BAŞARI ÇITAMIZI HER YIL YÜKSELTİYORUZ”

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, açılış öncesi gençlik eğitim merkezlerinin başarı çıtasını her yıl yükselttiğini ifade ederek “Gençlerimiz geleceğimiz diyerek çıktığımız bu yolda başarı çıtamızı her yıl daha da yükseltiyoruz. Gençlik eğitim merkezlerimizde yalnızca gençlerimizin derslerine yardımcı olup sınavlara hazırlamakla kalmıyor aynı zamanda onların kötü alışkanlıklara karşı bilinçli,  vatanına milletine faydalı bireyler olarak yetişmesi için çaba harcıyoruz” dedi.

“BAŞVURU SAYISININ YÜKSELMESİ BİZİ DAHA DA HEYECANLANDIRIYOR”

Eğitime verdiği destek ve önemle kente kazandırdığı gençlik merkezlerinde binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim imkanı sağlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü açılış konuşmasında “Her yıl başarı çıtasını biraz daha artıran gençlik merkezlerimizden binlerce mezun veriyor ve büyük bir oranının lise ve üniversite sınavlarında başarılı sonuçlar elde ettiklerine şahit oluyoruz. Ön kayıtlarımızda yaşanan başvuru sayısının her yıl yükselmesi bizleri kentimiz ve ülkemizin geleceği açısından daha da heyecanlandırıyor” diyerek gençlik eğitim merkezlerine bir yenisini eklemekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“TÜRK MİLLETİ, GELECEĞE GENÇLERİMİZİN OMUZLARI ÜZERİNDE TAŞINACAK”

Gençlik eğitim merkezlerinin nihai amacının aydınlık Türkiye’nin inşasına katkı sunmak ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan Türk Gençliği’ne eğitimde fırsat eşitliği sağlamak olduğunu aktaran Başkan Hüseyin Sözlü, “İnanıyor ve güveniyorum ki mensubu bulunmaktan şeref duyduğumuz Büyük Türk Milleti, gençlerimizin omuzları üzerinde yükselerek milletler camiasında hak ettiği seviyeye gelecektir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Gençlik Eğitim Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir