Beyşehir’de fotoğraf gösterisi ve sergisi

Beyşehir ilçesinde düzenlenen fotoğraf gösterisi ve sergisi etkinliğine ilçede yaşayan fotoğraf severler yoğun ilgi gösterdi.

Beyşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde,Beyşehir Belediyesi ile Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Fotoğraf Kulübü tarafından düzenlenen “Gönülden Göze” isimli fotoğraf sunumunda Beyşehirli Fotoğraf Sanatçısı Ertuğrul Muslu fotoğrafa dair çalışmalarını anlattı. Muslu, sunumunun ardından katılımcılar tarafından yöneltilen soruları da cevaplandırdı.

Etkinliğe katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise yaptığı konuşmasında, Beyşehir’in çok zengin tarihi ve doğal güzelliklerinin olduğuna dikkat çekerek, bunların da tanıtımının en büyük yolunun fotoğraf severler tarafından bölgede gerçekleştirilen  fotoğraf faaliyetleriyle sağlandığını dile getirdi. Bölgeye dair çekilen görsellerin sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmasıyla çok geniş kitlelere ulaştırılabildiğini anlatan Özaltun, fotoğraf sanatının önemine vurgu yaptı. Özaltun, konuşmasında, fotoğraf gönüllülerine etkinliğe gösterdiği yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederken, Beyşehir Belediyesi olarak her zaman destek vermeye devam ettikleri bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini vurgulayarak, “Amacımız, güzel Beyşehir’imizi her yönüyle tanıtmak ise bunun en güzel yollarından bir tanesi de fotoğraf ve fotoğraf sanatıdır. Bu etkinlikte emeği geçen, katkısı olan başta hemşehrimiz  olan fotoğrafın duayeni Ertuğrul Muslu olmak üzere herkese ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Ertuğrul Muslu’nun büyük bölümü Beyşehir’de çekilen eserlerinden oluşan fotoğraf sergisi gezildi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir