BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat Ayı toplantısını 20 Şubat Salı günü yaptığı III. Birleşimle tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs Başkanlık etti.

Saat 14.00’da Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda 14 Şubat 2018 tarihli toplantının karar özeti kabul edilirken, bazı gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise bir sonraki toplantıya bırakıldı.

BAŞKAN ÇAKIR’A YETKİ

Gündem maddeleri arasında yer alan Kuzey ilçeler içme suyu amaçlı sondaj kuyuları açılması, içme suyu inşaatlarının AG-OG Enerji Nakil Hattı Yapımı, Güney ilçeler içme suyu deposu, terfi binası ve fosseptik inşaatı işi, muhtelif ilçelerde 1. Etap içme suyu yapımı, Güney ilçeler içme suyu amaçlı sondaj kuyularının açılması ve MASKİ hizmet alımında bulunan içme suyu depo ve terfi merkezlerinin bakım ve onarım işi nedeniyle kullanılacak olan krediler için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yetki verilmesi hakkındaki MASKİ Genel Müdürlüğü’nün teklifi kabul edildi.

Toplantıda hububat üretiminin artırılması ile alıç sirkesi üretim tesisi nedeniyle Doğu Anadolu Proje Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP BKİ) tarafından Arguvan ve Hekimhan Belediyesine tahsis edilecek olan makine ve ekipmanların hizmete sunulması için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yetki verilmesi hakkındaki Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının teklifi de kabul edildi.

BAŞKAN ÇAKIR’A TEŞEKKÜR

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş; hububat ve alıç sirkesi üretim tesisi için sürdürdükleri çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ettiklerini söylediler.

Ayrıca cazibe merkezinde (kerpiç konaklar) E blok, zemin katta 1 adet, 1. Katta 2 adet dairenin Melid Ulaşım Hizmet Grupları San. Tic. Ltd Şti’ye (MOTAŞ) 10 yıllığına verilmesi kabul edildi.

MART AYI TOPLANTISI

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının, 14 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir