Beyşehir Belediyesi, bilişim sınıfının bilgisayarlarını yeniledi

Beyşehir Belediyesi, okulun bilişim sınıfının bilgisayarlarını tamamen yeniledi

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, Beyşehir’in bir dış mahallesindeki taşımalı eğitim veren ilk ve ortaokula ait bilişim sınıfının bilgisayarlarını, masa ve sandalyelerini tamamen  yeniledi.

Beyşehir Belediyesi, ilçeye bağlı Üçpınar Mahallesi’nde bulunan  Üçpınar İlk ve Ortaokulu’na  bilişim sınıfında kullanılmak üzere 10 masa üstü bilgisayar ve bilgisayar masaları hediye etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, öğretmenler günü haftası kapsamında ziyaret ettikleri Beyşehir’e bağlı Üçpınar Mahallesi’ndeki ilk ve ortaokul  öğrencilerine buluşmasında verdiği bilgisayar sözünü yerine getirdiklerini söyledi.

Özaltun, sözkonusu okul ziyaretinde öğrencilerle sınıflarda biraraya geldiğini hatırlatarak,  sohbet ettiği anlarda onlardan gelen talep ve istekleri dinlediğini hatırlattı. Öğrencilerin okulda bilgisayarların eskimesi nedeniyle  kullanım dışı kaldığını  belirterek kendisinden bilgisayar  talebinde bulunduğunu vurgulayan Özaltun, bu isteklerini geri çevirmediğini belirterek, “Bizim bulunduğumuz bu makam ve mevkilerde bizden sonra çocuklarımız olacak. O yüzden, bu çocuklarımıza eğitim noktasında Belediye olarak bir nebze de katkıda bulunabilirsek, onlar bu makamlara geldiklerinde, bu memlekete hizmet ettiklerinde inşallah bundan biz de faydalanmış olacağız.”dedi.

Özaltun,  ziyaret ettikten sonra bilgisayarlarını yeniledikleri okulun taşımalı eğitim veren bir eğitim kurumu olduğunu, çevresinde yaşayan 12 mahalleye daha hizmet verdiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Merkezden uzak dış mahallelerimizdeki öğrencilerimiz, merkezdeki öğrencilerimiz gibi bilgi işlem teknolojilerine, imkanlarına ayrıca çok sık kavuşamıyor.  Aradaki eşitsizliği giderebilmek anlamında Üçpınar Mahallemizdeki okulumuzun bilişim sınıfına katkıda bulunmak amacıyla gerekli adımları attık. Okul ziyaretinde sözünü vermiş olduğumuz bilgisayarlar ile işletim sistemlerinin kurulumu Beyşehir Belediyesi Bilgi İşlem Birimimizdeki teknik ekibimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Okul bünyesinde oluşturulan yeni bilişim sınıfına  10  yeni masa üstü bilgisayar, masa ve sandalyeleri ile birlikte hediye edilmiş olup, öğrencilerimize  yeni bilgisayar labaratuvarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Üçpınar İlk ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Atik ise, Beyşehir Belediyesi tarafından okuldaki bilişim sınıfının bilgisayarlarının yenilenmesi nedeniyle  yaşadığı memnuniyeti dile getirirken, “Başkanımız bir süre önce okulumuzu ziyarete gelmişti. Öğrencilerimizden bir istekte bulunmalarını istedi. Bir öğrencimiz; bilişim sınıfının bilgisayarlarının bozuk olduğunu, eskidiğini belirterek yenilenmesi talebinde bulundu. Öğrencilerimiz 5 bilgisayar isterken kendisi 10 bilgisayar göndereceğinin sözünü verdi ve hemen ertesi hafta bilgisayarlarımız okula geldi. Ardından sırasıyla bilgisayar masaları ve sandalyeleri geldi. Şimdi  bilişim sınıfımız  yeniden faal durumda ve kendisine çok teşekkür ediyoruz”dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir