AK Parti İl Danışma Meclisi ve Vefa Programı Düzenlendi

AK Parti İl Başkanlığı’nın 69’uncu İl Danışma Meclisi Toplantısı ile Vefa Programı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın katılımı ile yapıldı. Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın dünden bugüne çok büyük bir gelişim gösterdiğini, AK Parti ile çok yeni bir hüviyete kavuştuğunu belirtti. Vefanın imanın bir parçası olduğuna değinen Başkan Akyürek, “Bunun bir göstergesini şu anda yaşıyoruz. Fakat esas vefa göstermemiz gereken aynı zamanda milletimizdir, halkımızdır, şehrimiz özelinde de Konya insanıdır” dedi.AK Parti Konya İl Teşkilatının 69’uncu Danışma İl Meclisi ile vefa programı AK Partili milletvekillerini, belediye başkanlarını ve teşkilat mensuplarını bir araya getirdi.

2019’A EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANACAĞIZ

Divan Kurulu’nun belirlenmesi ve Kur’an tilavetiyle başlayan programda konuşan AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, iki önemli seçimin olduğu bir yıla en iyi şekilde hazırlanmak durumunda olduklarını belirterek, bu süreçte hiçbir eksik bırakmadan en iyi şekilde 2019’un hem yerel seçimlerini hem de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini Konya teşkilatları olarak en iyi şekilde yönetmeye gayret edeceklerini söyledi. Angı, “Bu ülkeyi çok daha iyi bir geleceğe götürmek, emanet aldığımız bu toprakları ve bu şehri bizden sonrakilere çok daha huzurlu, mutlu ve müreffeh bir şekilde bırakmak için şu anda nöbetteyiz. Bunun idrakiyle bu yolda yürüyoruz. Bu kutlu yürüyüşte her geçen gün gücümüzü artırmak ve bu davanın daha ileriye yürümesi adına hep birlikte gayret etmek zorundayız. Bu gayretle yolumuzda yürürsek inşallah 21. yüzyılın çok daha huzurlu, çok daha mutlu, geleceğe çok daha güvenle bakacağı günlere yürümüş olacağız” diye konuştu.

KONYA’MIZ BİR KONYA DAHA OLMUŞTUR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın dünden bugüne çok büyük bir gelişim gösterdiğine işaret etti. Zaten itibarlı bir şehir olan Konya’nın AK Parti ile çok yeni bir hüviyete kavuştuğunun altını çizen Başkan Akyürek, şunları söyledi: “Konya’mız çok yeni eserlerle, yeni bir kalkınma hamlesiyle yeni bir sürece girmiştir. Konya’mız bir Konya daha olmuştur. Son dört yılda Büyükşehir Yasasıyla birlikte Konya’mızda topyekün bir kalkınma süreci başlamıştır. Bu süreçle birlikte Konya’daki tüm yerleşim yerlerinde, bin 200 mahallede de Büyükşehir ve ilçe belediyeleri önemli yatırımlara ve hizmetlere imza atmış durumdayız. Bütün bu gelinen aşamada teşkilatımızın belediyelerimize büyük desteği oldu. Bu vesileyle tüm teşkilat mensuplarımıza belediyelerimiz adına şükranlarımızı arz ediyorum. Son dört yılda belediyeler ve teşkilatlar olarak önemli imtihanlardan geçtik. Önce 2014 yerel seçimleri, sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi, sonra 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri, daha sonra Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili olan referandum ve son olarak 15 Temmuz’da milletimizin yaşadığı ihanet. Böyle önemli altı imtihandan geçtik. Bütün bu imtihanlardan hamdolsun Konya olarak başarıyla çıktık. Şimdi yeni bir imtihan dönemi başladı. Yeniden kolları sıvamamız gerekiyor. Mahalli ve genel seçimlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yine Konya olarak inşallah bayrağı en yükseklere taşıyacağımızı düşünüyorum. Bunu belediyelerimizle, dava arkadaşlarımızla, teşkilatımızla tüm Konyalı hemşerilerimizle birlikte yeniden inşallah başaracağız.”

VEFA İMANIN BİR PARÇASIDIR

Vefanın imanın bir parçası olduğuna değinen Başkan Akyürek, “Hz. Mevlana’nın bir sözü var. ‘Kullara vefa göstermeyen Hakka da vefa göstermez’. Teşkilatlarımıza, Konya’mızda bugüne kadar şehrimiz adına, davamız adına sorumluluk alan tüm kardeşlerimize öncelikle vefa göstermeliyiz. Bunun bir göstergesini şu anda yaşıyoruz. Fakat esas vefa göstermemiz gereken de aynı zamanda milletimizdir, halkımızdır, şehrimiz özelinde de Konya insanıdır. Çünkü yıllardır davamıza en büyük desteği Konyalı hemşerilerimiz veriyor. Bu vefanın göstergesi de daha çok çalışmak, daha çok hizmet etmek, sorunlarını en yüksek oranda çözmeye devam etmek. Halkımız neyi istiyorsa onu gerçekleştirmeye gayret göstermeliyiz. Konya olarak bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da ideallerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Programda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “Ülkemizi kuşatmaya çalışan senaryoları Fırat ve Afrin harekatıyla bozarken aslında bizim bozduğumuz Anadolu’ya dönük harekattır. Bizim bozduğumuz bu ülkenin geleceğine dönük harekattır. Bizim bozduğumuz bu coğrafyanın umuduna saldırıdır. O yüzden milletçe birlik olduk. O yüzden milletçe ayağa kalktık” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, dava arkadaşlarına seslenerek, “Biz ulvi davanın bugünkü temsilcileri olarak adımlarımızı atıyoruz. Davamıza, liderimize bağlılığımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilatlanma Başkanlığı Konya İl Koordinatörü ve Düzce Milletvekili Fevai Arslan da, Konya’nın bu davanın işaret fişeğinin atıldığı yer olduğunu dile getirerek, “Allah’a şükür ki Konya o fitili ateşledi ve o ateşin peşinden yıllardan beri geliyor. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

TÜRKİYE TERÖRİZME KARŞI DURMAK İÇİN AFRİN’DEYİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın tek bir anlamı olduğunu, onun da Türkiye’nin terörizme karşı durması olduğunu söyledi. Sorgun, “Bir taraftan şehitlerimiz geliyor, gazilerimiz var, operasyon yapılıyor ama bir taraftan daha bir hafta önce sembol bir temel attık. Niğde’den Gölbaşına kadar 4 milyar lirayı bulan bir otobanın temeli. Öbür taraftan 2017 üçüncü çeyreğinde dünyada en fazla büyüyen ülke oluyoruz. Bir taraftan kongreler yapıyoruz, başka taraftan yönetimin yeniden yapılandırılması önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek Cumhurbaşkanlığı sistemi üzerinde çalışıyoruz. Peki bunların hepsi nasıl oluyor? İşte bütün bunlar kadim bir devlet olmanın, Allah’a güvenmenin ve böyle bir millete dayanmanın neticesinde, önümüzde Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin, arkamızda da Türk milleti gibi bir milletin olmasına dayanıyor” diye konuştu.

KOLTUKLARIN BİR ÖNEMİNİN OLMADIĞINI KONYA TEŞKİLATI GÖSTERMİŞTİR

Vefa programına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti’de vedanın olmadığı vefayla beraber önemli bir yolda yürüdüklerini ifade ederek, teşkilatlarda çay getiren kişiden kurucu Genel Başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a varıncaya kadar hep birlikte önemli bir zincirin halkalarını oluşturduklarını dile getirdi.

Hiçbir halkanın diğerinden daha az önemli olmadığını aktaran Yıldız, “Koltukların, masaların, sandalyelerin bizim için öneminin olmadığını Konya teşkilatı hamdolsun göstermiştir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin idaresine koyduğu güçlü iradeyle beraber çok badirelerden geçti. Cumhurbaşkanımız, her birimizin hayatında ister üniformalı, ister üniformasız, ister istismar edilmiş din anlayışıyla, FETÖ’süyle, terör örgütleriyle milletimizin oyuna şerh koymaya çalışan ne varsa bir bir onları kenara attı. Şu anda bu vesayet uluslararası odaklarla beraber yürüyor. Biz Allah’ın izniyle milletin iradesine koyulmuş hiçbir vesayeti tanımıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından önceki dönemlerde hizmet etmiş eski ilçe belediye başkanlarına ve teşkilat mensuplarına teşekkür plaketi verdi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir