‘Sporda başarı için eğitimde reform şart’

Anadolu’da Spor Buluşmaları’nı Adana’dan başlatan Fanatik Gazetesi’nin duayen spor yazarları, gurur duyulacak başarıların kazanılması için genç nesli spora teşvik eden yeni bir eğitim modeline ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 ‘Sporda başarı için eğitimde reform şart’

‘Gençliği uyuşturucu ve terör tehdidinden uzak tutmanın yolu spordan geçiyor’

Adana Büyükşehir Belediyesi, Fanatik Gazetesi’nin ilkini organize ettiği Anadolu’da Spor Buluşmaları’na evsahipliği yaptı. Duayen spor yazarları, genç nesli uyuşturucu madde bağımlılığı ve terör tehdidinden uzak tutmak için spora teşvik edilmesi gerektiğini, bunun için de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni bir eğitim modeli geliştirmesine ihtiyaç olduğu görüşünü öne çıkardı. Panelin sonunda Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve spor yazarları, Adana’yı ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden şampiyon kulüpler ile sporcularını kutlama plaketleriyle ödüllendirdi.
SALON DOLDU TAŞTI
Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen Fanatik Gazetesi Anadolu’da Spor Buluşmaları Paneli’nde Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Fanatik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Genel Yayın Yönetmeni Necil Ülgen, Fanatik Gazetesi Yazarı ve Televizyon Spor Yorumcusu Mehmet Demirkol ile Fanatik Yazarı Tunç Kayacı, Adanalılarla bir araya geldi. 600 kişilik salon tamamen dolarken, katılımcılar usta spor yazarlarının değerlendirmelerini can kulağıyla dinledi.
BAŞKAN SÖZLÜ, SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA
Tunç Kayacı’nın moderatörlüğündeki panelin açılışında söz alan Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün sportif hizmetlerini dile getirdi. Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her branşını desteklediklerini, geçen yıl 450 kulübe 3.5 milyonlık lira nakdi, 1.5 milyon liralık malzeme yardımında bulunduklarını, 187 sportif etkinliğe imza attıklarını, 90 bin çocuk ve gence ücretsiz spor eğitimi verdiklerini anlattı. Akyürek, yeni nesli uyuşturucu madde bağımlılığı ve terör tehdidinden uzak tutmanın en etkili yolunun spordan geçtiğini, bunun için de tüm imkanları seferber ettiklerini vurguladı.
OKULLARDA EĞİTİM VE SPOR İÇ İÇE OLMALI
Fanatik Gazetesi yazarları ise ülkede spor kültürünün ve şampiyon sporcuların yetişmesi için yerel yönetimler ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmalara dahil edilmesinin şart olduğunu dile getirdi.  8-10 saat ders yapan bir öğrencinin spor yapmaya zamanı kalmadığını, ailelerin de çocuklarının geleceğine yönelik kaygıları nedeniyle sportif faaliyetlere teşvik etmekte çekinceler yaşadığını aktaran spor yazarları, iki bakanlığın ortak irade sergileyip, spor ve eğitimin iç içe olacağı yeni bir eğitim modelini hayata geçirmesine ihtiyaç olduğunu belirtti.
FANATİK YAZARLARINDAN ŞAMPİYONLARA ÖDÜL
Panelin sonunda Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve Fanatik yazarları, 2017 yılında şampiyonluklar kazanan, ulusal ve uluslararası yarışmalarda Adana’yı başarıyla temsil eden kulüplere ve sporculara kutlama plaketleri verdi. Wushu Büyükler Avrupa Şampiyonu Elif Aybike Benli, Bedensel Engelli Bilek Güreşi Dünya Şampiyonu Fatih Kamuz, Muay Tai Dünya Şampiyonu Kerem Şahade, Futbol U-17 Türkiye Şampiyonu Yüksel Gençlik Spor Kulübü, Okullararası Basketbol Türkiye Şampiyonu Buhara Ortaokulu, Sutopu U-15, 17 ve 19 Türkiye Şampiyonu Kurtuluş Spor Kulübü, Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi taekwondo takımı, Adana Futbol Amatör Ligi’nde iki sezondur namağlup şampiyon olan Ülkügücüspor Başkanı Hüseyin Çalış, Teknik Direktörü Sezgin Kıngır ve forvet oyuncusu Deniz Çetin’e alkışlar eşliğinde plaketleri takdim edildi. Şampiyonlar, panelistlerle birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.