NENE HATUN KIZ KURAN KURSUNUN TEMELİ ATILDI

NENE HATUN KIZ KURAN KURSUNUN TEMELİ DUALARLA ATILDI

Gemlik Belediyesi, ilçenin yaşam standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Son iki haftada bir Ortaokul 2 Sağlık Ocağı temelinin ardından, Hisartepe Mahallesinde yapılacak olan 700 öğrencili Nene Hatun Hafızlık Kız Kuran Kursunun da temeli dualarla atıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen temel atma törenine, Önceki Dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Osman Mesten, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 4 Milyon 100 bin TL’ye mal olacak olan Kız Kuran Kursu ve Hafızlık Eğitim Merkezinin anahtar tesliminin Belediye tarafından yapılarak Müftülüğe teslim edileceğini söyledi. Nene Hatun Hafızlık Eğitim Merkezinde yetişecek Hafizelerin, Kuran-ı Kerimi dilden dile ve nesilden nesile aktaracak olmalarından gurur duyacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “ Böylesine güzel, deniz manzaralı bir bölgede insanın öğrenci olası geliyor. Çocuklarımız çok şanslı” diye konuştu. 15 sene öncesine kadar Belediyelerin Camilere çivi dahi çakamadıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, “ Bugün artık Okulları da, Camileri de, Aile Sağlık Merkezlerini de, zorluk ve sıkıntı yaşamadan yapabiliyoruz” dedi. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Yılmaz, Nene Hatun Hafızlık Eğitim Merkezinin Gemlik’e hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Ak Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten de, 15-20 yıl öncesine kadar belediyeler tarafından Kuran kursu, İmam Hatip Lisesi ve Camilere çivi çakmanın dahi mümkün olmadığı anımsatarak, “Şükürler olsun ki,  günümüzde bu kurum ve kuruluşların her biri çiçekler açıyor” ifadelerini kullandı.

Gemlik’in bütün temel sorunlarında, aktif ve dinamik çalışmalarıyla her hafta bir çalışma takvimi yapan değerli Gemlik Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’ı tebrik ediyorum diye sözlerine başlayan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu da, “Önümüzde ki süreçlerde de yapılan bu yatırım ve hizmetlere katkı sağlamak bizlerin öncelikli görevidir” dedi.

“İslam âleminin ilim ve irfan peşinde koşmadığı,dinimizin ilim ve okumakla ilgili emirlerine sahip çıkmadığı sürece, başkalarının akıl terini döktüğü alanları, alın terinin sömürüldüğü süreçleri yaşarız” diye konuşan Müezzinoğlu, “ Birileri bölgemizi kan gölüne çevirdiyse, birileri onlarca Müslümanın ölümüne zemin hazırlıyorsa, bunun temelinde Müslümanların birbirini kardeş olarak benimsemekteki zafiyetleri yatıyor” dedi. Birbirinizi sevmedikçe  iman etmiş olmazsınız diyen bir devrin muhatapları olarak, birbirimizi sevmekte ki zafiyetlerimizi yeniden gözden geçirmemiz gerektiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, “Temeli atılacak olan Nene Hatun Hafızlık Kız Kuran Kursunun, Türk Milleti olarak 100-150 yıldır uzaklaştığımız özümüze yeniden dönmemize, Kuran-ı Kerime yeniden sarılarak yaşam felsefesini benimsememize vesile olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın duası ile birlikte Nene Hatun Hafızlık Kız Kuran kursunun temeli atıldı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir