Bornovalılar en iyi şartlarda muhtarlık hizmeti alıyor

Bornovalılar en iyi şartlarda muhtarlık hizmeti alıyor

Bornovalı muhtarlara belediyeden tam destek

Bornova Belediyesi, muhtarların vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet verebilmeleri için başlattığı yeni muhtarlık ofisi yapım çalışmalarını sürdürüyor. Muhtarların talepleri doğrultusunda daha önce 10 muhtarlık ofisini modern bir görünüm ve işleve kavuşturan Bornova Belediyesi, şimdi de Rafet Paşa Mahallesi’nin muhtarlık ofisini tamamladı, 4 mahalleyi daha yeni ofislerine kavuşturmak için çalışmalara başladı.

Bornova Belediyesi, muhtarların daha iyi şartlarda hizmet vermeleri için tasarladığı yeni muhtarlık binalarından ilkini Pınarbaşı Semti’ndeki Kemalpaşa Mahallesi’nde hizmete açmıştı. Ardından 9 mahallede daha yeni ofisler yapılarak muhtarların ve vatandaşların kullanımına sunulmuştu. Şimdi de Rafet Paşa Mahallesi Muhtarlık binası, Bornova Belediyesi’nin projesini hazırladığı tek tip muhtarlık binası yapılarak yenilendi. Kavaklıdere, Yunus Emre, Egemenlik ve Karacaoğlan mahallelerinde yeni muhtarlık ofislerinin yapılması için de ihale hazırlıkları tamamlandı.

Tasarımıyla dikkat çekiyor

Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından tasarlanan yeni muhtarlık ofisleri 12 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 28 metrekarelik alan üzerine inşaa edildi. Önünde 16 metrekarelik terası bulunan modern ofislerde küçük bir mutfak ve tuvalet de var. Tasarımı ile dikkat çeken klimalı ofislerin, ilan panosu, dolap, masa ve sandalyeleri de muhtarların en iyi hizmeti verebilecekleri şekilde dizayn edildi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, vatandaşlarla her zaman yüzyüze olan muhtarların zor bir görev yaptığını vurgulayarak, “Biz de muhtarlarımıza destek olabilmek için el ele verip birlikte çalışıyoruz” dedi. Bornova’nın tüm mahallelerine eşit ve adaletli hizmet götürmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Atila, “Yeni ofislerle hizmetin kalitesinin arttığını gördük. Muhtarlarımız talep ettikçe yeni ofisleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bornova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Çakmakçı, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür ederek, “Muhtar arkadaşlarımız yenilenen ofislerinden çok memnun. Bornova Belediyesi bizlere sadece yeni ofisler yapmakla kalmıyor. Binalarımızın elektrik, su, internet ve telefon faturaları da her ay düzenli olarak ödeniyor. Kırtasiye malzemesi desteği veriliyor. Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir