DENETİMLİ SERBESTLİLER İÇİN ANLAMLI PROJE DEVAM EDİYOR

DENETİMLİ SERBESTLİLER İÇİN ANLAMLI PROJE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Eskişehir Kent Konseyi ‘Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak cezasının bir bölümünü kamu yararına çalışarak geçiren hükümlüler için 2016 yılında başlattığı projenin protokolü yenilendi.

Hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarının düzeltilerek, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi amacıyla topluma tekrar kazandırılmalarını amaçlayan denetimli serbestlik yasası, Büyükşehir Belediyesi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Eskişehir Kent Konseyi’nin imzaladığı protokol yenilendi. İmzalanan iş birliği protokolleri ile eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi yükümlülere yönelik olarak seminer çalışmaları, kurs faaliyetleri gerçekleştiriyor ayrıca kamu yararına ücretsiz çalışma yükümlülüğü olan kişiler Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerinde çalıştırılıyor.

Protokole imza atan Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürü Nazmiye Albayrak, projenin iki taraflı olarak kurumlara ve hükümlülere fayda sağladığını hükümlüleri topluma kazandırmak adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürü Nazmiye Albayrak ise ceza infaz kurumundan salıverilen hükümlülerin takip edilmesi, madde bağımlılarının rehabilitasyonu, mağdurların uğradıkları zararın giderilmesi açısından projenin önemli olduğunu dile getirerek Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi’ne teşekkür etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir