Beyşehir Belediyesi, hobi bahçeleriyle vatandaşın bahçe özlemini giderecek

Beyşehir Belediyesi,vatandaşların bahçe özlemini giderecek

 

 

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, kiraya çıkardığı hobi bahçeleriyle vatandaşların bahçe özlemini giderecek.
Beyşehir Belediyesi tarafından kentin gürültüsünden ve betonlaşan yapısından uzaklaşmak isteyen vatandaşlar için üç yıl önce oluşturulan hobi bahçelerinden kiralamak isteyenlerin başvuruları başladı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, bahçe özlemi çekenlerin Avdancık Mahallesi yolu üzerinde Belediye tarafından oluşturulan hobi bahçelerinden kiralayarak bu özlemini giderebileceğini söyledi.
Beyşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen hobi bahçeleri projesinden istifade etmek isteyenlerden yıllık 200 liralık kira bedeli talep edileceğini belirten Özaltun, “Beyşehir Belediyesi Meclisimizin aldığı karar doğrultusunda hobi bahçelerini kiralamak isteyen vatandaşlarımızdan 2018 yılı kira bedeli olarak 200 liralık ücret talep edilmesi kararlaştırılmıştır.Herhangi bir bahçesi olmayan emeklilerimiz ile apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çeken insanımız kiralayacağı hobi bahçesinde kendi sebze ve meyvesini yetiştirerek vakit geçirebilecek, stres atabilecek. Bahçelerde kendi meyve ve sebzesini yetiştirecek aileler, toprakla iç içe olmanın tadını çıkarırken, kent yaşamının olumsuz etkilerinden de uzaklaşabilecek. Doğaya duyulan özlemi gidermek amacıyla oluşturulan her bir hobi bahçesi 120 metrekareden oluşuyor. Burada halihazırda 42 hobi bahçemiz bulunuyor.”dedi.

Özaltun, bahçe kiralamak isteyenlerin Beyşehir Belediyesi hizmet binasındaki Ak Masa birimine müracaat edebileceğini sözlerine ekledi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir