ADANA BAROSU BİLİŞİM KOMİSYONUNDAN ÖĞRENCİLERE İNTERNET VE SOSYAL MEDYA UYARISI

ADANA BAROSU BİLİŞİM KOMİSYONUNDAN ÖĞRENCİLERE İNTERNET VE SOSYAL MEDYA UYARISI

 

Adana Barosu Bilişim Komisyonu Başkanı Av. Ali Yılmaz Katlav, öğrencileri internetin ve sosyal medyanın kullanımında dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı.

 

Av.Ali Yılmaz Katlav, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi’nde   10. sınıflara iki gurup halinde bilişim suçları konulu eğitim verildi.

 

internetin ve sosyal paylaşım sitelerinin zararları, Facebook, Twitter, Instagram gibi sitelerin nasıl kullanılması gerektiğini, yanlış paylaşımlarla ne tür cezalarla karşılaşabilecekleri konusunda bilgiler paylaştı.

 

Ayrıca rehber öğretmeni ve müdür yardımcısına da bu konularda tavsiyelerde bulunuldu.

 

Bilgisayardaki yazışmalar sırasında karşılıklı çirkin ifadeler kullanmanın çoğu zaman kötü sonuçlar doğurduğunun altını da çizen Av. Katlav, “Suç teşkil eden bir çok yazışmalar vardır. Özellikle ergen yaştaki çocuklarla iletişime girmek isteyen sahte hesap sahiplerinin amaçlarının iyi olmadığı herkes tarafından bilinmelidir” dedi.

Av. Ali Yılmaz Katlav, bilgisayardan bilgilerin nasıl çalındığını, özellikle çocuklara yapılan istismarlara kadar uzanan sorunlar doğurduğunu, insanların emin olmadıkları kişilerle diyaloga geçmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Okul yetkilileri de öğrencilere bu tür risklerden korunma eğitimini sürekli verdiklerini kaydetti.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir