“Açık Kapı” Projesi Valiliğimiz’de Hizmete Girdi

“Açık Kapı” Projesi Valiliğimiz’de Hizmete Girdi

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ Denizli büro açılışı Valimiz Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirdi.

Valilik binası girişinde bulunan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ Denizli büro açılışına Valimiz Hasan Karahan, Vali Yardımcıları, Valilik İl ve Şube Müdürleri ile Valilik personeli katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada, ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ projesinin vatandaşı önemseyen bir proje olduğunu kaydeden Valimiz Hasan Karahan; “İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu projeyle devlet kurumlarının bütün kapıları vatandaşlarımıza hizmet için sonuna kadar açılmış oldu. Bu birim, halkımızın sorunlarına, isteklerine ve başvurularına ilişkin iş ve işlemlerinin hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak, sunulan hizmetlerde memnuniyetlerini arttırmak, kısacası buraya gelen her bireyin güler yüzle ayrılmasını sağlamak amacıyla oluşturuldu. İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlandı ve bugün de İlimizin de dahil olduğu 22 ilde bu proje hayata geçirildi” dedi.

Vatandaşlarımızın kamu kurumlarında zaman kaybetmesini önlemek, daha hızlı ve etkili kamu hizmeti sunabilmek için Açık Kapı bankolarından Açık Kapı sorumlularının görevlendirildiğini dile getiren Valimiz Hasan Karahan; “Arkadaşlarımız eğitimlerini aldılar, İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında da bu arkadaşlarla irtibatlı personel görevlendirildi. Vatandaşımız başvurularını ister elektronik ortamda, isterse de Açık Kapı bürosuna gelerek yapacak. Görevli arkadaşlarımız başvuruyu alıp, ilgili kurumdaki irtibat görevlilerine sistem üzerinden göndererek en kısa sürede çözüme kavuşturup, vatandaşımıza SMS yoluyla bilgi verecek. Valiliklerde bu sistem tam manasıyla oturduktan sonra ilçelerimizde de benzer uygulamalar olacak ve tüm Türkiye’ye yayılacak. Arkadaşlarımızın bu konsept çerçevesinde vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmelerini, projeden beklenen neticenin alınması konusunda da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Yeni sistemin Denizli’mize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Vatandaşlar Açık Kapı Projesi kapsamında taleplerini; elektronik olarak ya da Valiliğimizde bulunan Açık Kapı birimine iletebilecek, yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri başvuru sahiplerine kısa mesaj ile  bildirilecektir.

Projenin Hedefi; Toplumda kamu hizmetlerini sunanlarla vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve oluşturulacak politikalara esas olmak üzere anlamlandırılmasını sağlamak ve kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek.

Açık Kapı Projesi; Valilik Hizmetleri, Emniyet ve Güvenlik Hizmetleri, Yerel Yönetimler, Yardımlar ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Din Hizmetleri, Eğitim, Ekonomi ve Sanayi, Enerji, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Tapu ve Kadastro, Kültür ve Turizm, Orman ve Su İşleri, Sağlık, Gençlik ve Spor  olmak üzere toplam 16 başvuru kategorisinden oluşmaktadır.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.