Atatürk’ün Malatya’ya gelişi ile ilgili bülten

Atatürk’ün Malatya’ya gelişi, törenlerle kutlandı

BİR KEZ DAHA İSTİKLAL MÜCADELESİ VERİLİYOR

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin 87. yıldönümü törenlerle kutlandı. Yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi.

13 Şubat Salı günü saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törende, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Anıt Şeref defterini imzaladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  Anıt Şeref Defterine yazdığı yazıda;

 

“Büyük Komutan ve Devlet Adamı Mustafa Kemal ATATÜRK;

Malatya’ya teşriflerinizin 87. yıldönümünde sizleri bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Sizlerin 95 yıl önce kurarak bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyeti korumak ve hedef gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla-başla çalışmalar yapıyoruz.

Bir asır önce başkomutanlığınızda verilen istiklal mücadelesi, bugün bir kez daha verilmektedir. Her alanda hızla gelişen ve büyüyen Türkiye Cumhuriyeti’nin önünü kesmek ve diz çöktürmek isteyen emperyalist güçler, birçok koldan ülkemize saldırmaktadırlar. Başta kendi kurdukları terör örgütleri olmak üzere; siyasi, ekonomik ve silahlı terörizmin iç ve dış mihraklarına karşı harekete geçen devletimiz, büyük bir başarıyla şer odaklarına karşı mücadele vermektedir.

Yıllardır PKK terör örgütüyle ülkemizin ayağını bağlamaya çalışan bu mihraklar, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütüyle ifşa olmuşlar, PYD-YPG terör örgütlerine düzenli ordu kurdurma girişimiyle de ülkemizi kuşatma altına almaya çalışmışlardır.

Düşman devletlerin ülkemize yönelik bu saldırılarına karşı ikinci bir istiklal mücadelesi başlatan devletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren başlattığı terör örgütlerini temizleme mücadelesini, bugün yurt içinde ve yurt dışında başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti içerisinde büyük oranda temizlenen terör örgütleri, yurt dışında da düzenlenen harekâtlarla bertaraf edilmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizin korunması ve gelişmesi noktasında üzerimize düşeni layıkıyla yapma gayreti içerisindeyiz. Bir yandan fiziki belediyecilik hizmetleri yaparken bir yandan da milli ve manevi duygularımızın korunması, canlanması ve şahlanması için halkımızla birlikte devletimize ve hükümetimize elimizden gelen desteği verme gayreti içerisindeyiz.

İlimize teşriflerinizin yıldönümünde tekrar rahmet ve minnetle anarken, tüm Malatyalı hemşerilerim adına saygılar sunarım” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir