TATİLİ BİLGİSAYAR KULLANMAYI ÖĞRENEREK DEĞERLENDİRDİLER

 

TATİLİ BİLGİSAYAR KULLANMAYI ÖĞRENEREK DEĞERLENDİRDİLER

 

-ÖĞRENCİLER, YARIL TATİLİNİ BİLGİSAYAR EĞİTİMİYLE DEĞERLENDİRDİ

 

-AMAÇ; DAHA DONANIMLI ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEK

Şehitkamil Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatilini daha iyi değerlendirmesi amacıyla Pirsultan İnternet Evinde bilgisayar kursu açtı. Kursa katılan öğrencilere uygulanan 60 saatlik eğitimden sonra bilgisayar sertifikası verildi.

 

Doğru bilgisayar kullanımı konusunda öğrencileri eğitmeyi hedefleyen Şehitkamil Belediyesi, okulların 2017-2018 eğitim-öğretim yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Pirsultan İnternet Evinde öğrencilere yönelik bilgisayar kursu açtı. Öğrencilerin daha da donanımlı olması için açılan kursta 60 saatlik eğitim verildi. Öğrenciler, açılan bilgisayar kursuna yoğun katılım gösterdi. Bilgisayar kullanım kursu kapsamında öğrencilere ilk olarak ‘temel bilgisayar’ eğitimi verildi. Öğrencilere daha sonra da Windows, World, PowerPoint ve doğru internet kullanımı konularında eğitim verildi. Kurs bitiminde yapılan sınavın ardından başarılı olan öğrencilere sertifika verildi. Öğrenciler, sertifikalarını Şehitkmail Belediyesi Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci’nin elinden aldı.

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN FAYDALI BİLGİLER ÖĞRENMESİNİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Verdikleri eğitimlerle öğrencileri geleceğe daha donanımlı olarak hazırlamayı amaçladıklarını ifade eden Bilgisayar Öğretmeni İpek Kazaz, “Şehitkamil Belediyesi Pirsultan İnternet Evi olarak okulların yarıyıl tatiline girmesini değerlendirdik. Çocuklarımızın yarıyıl tatilinde hem bilgisayar öğrenmesini hem de yarıyıl tatilini faydalı bir şekilde değerlendirmesini amaçlayarak 8-12 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik bilgisayar kursumuzu açtık. Yarıyıl tatilinin sonuna yaklaştık. Çocuklarımız, şimdiden bilgisayar kullanımı, World, PowerPoint, Excel programlarını pratik bir şekilde kullanabilme konumuna geldi. Kursumuzun amacı, çocuklarımızın yarıyıl tatilini değerlendirip bilgisayarla ilgili faydalı bilgiler öğrenmesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

 

Eğitimlerin eğlenceli geçtiğini ifade eden öğrenciler, bilmedikleri birçok bilgi öğrendikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Aldıkları bilgisayar eğitiminin okul hayatında kendilerine önemli bir katkı sağlayacağını vurgulayan öğrenciler, kendilerine imkan sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir