ESKİ, SEL TEHLİKESİNE KARŞI TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ESKİ, SEL TEHLİKESİNE KARŞI

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(ESKİ) tarafından tıkanan yağmur ızgaraları, su birikmesi ve sel ihtimallerine karşı düzenli olarak temizleniyor.

ESKİ bünyesinde rögarların temizliğinden sorumlu ekiplerce cadde ve yol kenarlarında bulunan yağmur ızgaraları ve mazgallar düzenli olarak temizleniyor. Şehir merkezinde ve kırsalda çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşlar tarafından gelen şikâyetleri de dikkate alıyor. ESKİ yetkilileri özellikle internet ve elektrik hizmetleri veren firmalar tarafından yol kenarlarında yapılan çalışmalar nedeniyle yağmur ızgaralarına zarar verildiğini, bu sebeple vatandaşlardan çokça şikâyet aldıklarını belirttiler. İnternet ve elektrik altyapı çalışmaları yapıldıktan sonra üst yapı çalışmaları sırasında firmaların rögarları korumadan kum ve asfalt döktüğünü ifade eden yetkililer, bunun da özellikle yağışlı havalarda tıkanmalara sebebiyet verdiğini dile getirdiler.

Rögarlardaki tıkanmalar ile ilgili vatandaşlar, 185’i arayarak ESKİ arıza ve şikâyet hattına taleplerini oluşturabilirler.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir