CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’NIN ÇAĞRISINA ŞEHİTKAMİL’DEN DESTEK

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’NIN ÇAĞRISINA ŞEHİTKAMİL’DEN DESTEK

 

-ONLAR ARTIK HEM OKUYOR HEM DE YAZIYOR

-SERTİFİKALAR DÜZENLENEN TÖRENLE VERİLDİ

-HER DÖNEM YÜZLERCE KADIN OKUMA-YAZMA ÖĞRENİYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı ‘okuma-yazma bilmeyen kalmasın’ seferberliğine bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra açtığı kurslarla devam edeceklerini ve okuma-yazma kursu faaliyetleriyle okuryazar sayısını arttırmayı sürdüreceklerini vurguladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın özel bir televizyon kanalında başlattığı ‘okuma yazma bilmeyen kalmasın’ seferberliğine ilk desteklerden biri de Şehitkamil Belediyesinden geldi. Şehitkamil Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği sonucunda yetişkin kadınlara yönelik okuma-yazma kursları açarak ilçedeki okuryazar sayısını arttırmaya devam ediyor. Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet sunan 22 aile merkezinde 3 ay devam eden okuma-yazma kursuna katılan 199 kursiyerden 159’u yapılan seviye belirleme sınavına katıldı. Sınavda başarılı olan 132 kursiyer, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Okuryazarlık Belgesi’ almaya hak kazandı. Başarılı olan kursiyerler için Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde tören düzenlendi. Başarılı olan kursiyerler, sertifikalarını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan aldı. Geçmişten bugüne kadar 3 bin 114 kişiye okuma-yazma öğrettikleri bilgisini veren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ilçe sınırları içinde yaşayan ve okuma-yazma bilmeyen tüm kadınlara okuma-yazma öğretene kadar eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

 

BİLMEMEK AYIP DEĞİL, ÖĞRENMEMEK AYIPTIR

Törende başarılı olan kursiyerlere hitap eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte bir dizi işbirliklerimiz oluyor. Fakat bizim açımızdan okuma-yazma konusundaki işbirliği çok önemli. Özellikle okuma-yazma konusunda sıkıntı çeken hanım kardeşlerimize eğitim vermek adına 22 merkezimizde işbirliği yaptığımız kurumlarla birlikte açtığımız kurslara 159 hanım kursiyerimiz devam etti. 132 kursiyerimiz başarılı olarak belge almaya hak kazandı. Biz Şehitkamil Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar her kademede belediyecilik hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Belediyemizin imkanlarını sizlere sunmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Okuma-yazmayı öğrenmeniz bizleri çok mutlu etti. Bundan sonraki eğitim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Sertifika almaya hak kazanan kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum.”

 

TOPLUMA YARARLI BİR KİŞİ OLMAK İSTİYORUM

Üniversite okumak istediğini dile getiren kursiyer Fatma Yılmaz, “Bugün okuryazarlık belgesi aldım. Çok güzel bir duygu yaşadım. Çok mutluyum. Eğitim hayatıma devam etmek istiyorum. Üniversite okumak istiyorum. Meslek sahibi olmak istiyorum. Topluma yararlı bir kişi olmak istiyorum. Benim 3 çocuğum var. Hem ben okuyorum dem de çocuklarımı okutuyorum. Bu imkanı bize sunan Şehitkamil Belediyemize ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir