Beyşehir’de yapımı tamamlanan hasta konukevi hizmet için gün sayıyor

Beyşehir Hasta Konukevi hizmet için gün sayıyor

 

 

 

KONYA-Beyşehir’de yapımı tamamlanan 36 yataklı hasta konukevi hizmet vermek için gün sayıyor.

Beyşehir ilçesi, hasta yakınlarının istifade edebileceği modern bir hasta konukevine kavuştu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, konukevi çevresinde devam eden yol tanzim çalışmalarını inceledi. Özaltun, burada yaptığı açıklamada,  Beyşehir Belediyesi olarak ilçeye otel konforunda bir hasta konuk evi kazandırdıklarını belirtti.

Özaltun, Yeni Beyşehir Devlet Hastanesi’nin hemen yanıbaşında bir süre önce başlayan hasta konukevi inşaatının yürütülen çalışmalar sonrasında kısa süre içerisinde tamamlandığını belirtti.

Beyşehir Hasta Konukevi’nin bölgeye hizmet vermek için artık gün saymaya başladığını belirten Özaltun, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Yeni Devlet Hastanesi ile birlikte resmi açılışının yapılmasının planlandığını söyledi.

Dönemlerinde, Beyşehir’de iyi şeyler oluyor” diyerek bu sözü slogan haline getirdiklerinin altını çizen Özaltun, bu sloganın sözde kalmadığını da hayata geçirdikleri icraatlarla bir bir gözler önüne serdiklerini kaydetti. Özaltun, şöyle devam etti:

“Beyşehir Hasta Konukevi yıllardan beri çok önemsediğimiz, özlem duyduğumuz ve hayata geçirilmesi için göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çalışmalarını yürüttüğümüz bir proje idi. Temelini atarak başlatmak yaz döneminde kısmet oldu. Beyşehir’de yine ilk projelerden birisi dediğimiz hasta konukevinin yeni yılla birlikte yapım çalışmaları tamamlandı. Şu anda çevre düzenlemeleri, yol ve kaldırım tanzim çalışmaları sürüyor. Beyşehirli hemşerilerimiz inşallah resmi açılışı ile birlikte hasta konukevinden hizmet almaya başlayacak. Konya il merkezi dışındaki ilçelerde olmayan bir hasta konukevini ilçemize kazandırıyoruz. Burası, ilçe merkezi dışından  yeni devlet hastanemize  gelerek yatarak tedavi gören hastalarımızın yakınlarının herhangi bir ücret ödemeden konaklayabilecekleri Beyşehir’in o güzelim gölümüzün manzarasına sahip bir mekan oldu. Yeni Devlet Hastanemizin hemen karşısında bin 680 metrekarelik alanda 3 katlı olarak inşa edilen hasta konukevi binamız açıldığında bölgemize 36 yatak kapasiteli olarak hizmet verecek. Teras katına sahip konuk evinin zemin katında işyeri olarak yapılan dükkanlar da yeni hastanemizin hizmete girmesiyle doğacak eczane vb. ihtiyaçlar için de değerlendirilebilecek. Üst katında kafeterya ve restoran olarak kullanılabilecek donatılar yer alıyor.  Bu yapısıyla tesis, bölgedeki işyeri ihtiyacına da katkı sunmuş olacak. İnşallah ilçemize hizmet vermeye başlaması ile bu tesis en büyük kıvanç kaynağımız olacak. Beyşehir’de, dönemimizde önemli bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekonomik durumu iyi olmayan, hastanemizde yatarak tedavi gören hastalarımızın yakınlarının konaklaması ve ihtiyaçlarını karşılaması için kullanılacak konukevinin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir