Bir yıl içinde 1041 yeni ruhsat

 

Bornova Belediyesi vatandaşlarından gelen talepleri en hızlı şekilde çözüme kavuşturmak için çalışmalar yaparken esnafları içinde  ruhsatla ilgi konularda önemli adımlar atıyor. 2017 yılın da 1041 yeni ruhsat verilirken, esnafın işlerini kolaylaştırmak adına hazırlanan ruhsatlar iş yerine ekipler tarafından teslim ediliyor. İlçede bulunan iş yerleri ise belirli aralıklarla denetleniyor. Kurallara uymayanlara ise ceza uygulanıyor

 

Bornova Belediyesi yeni ruhsat alacak esnaflara çeşitli kolaylıklar sağlarken, Bornova’da bulunan işyerleri de belirli periyotlarda yetkililer tarafından denetleniyor. Belediyeye ruhsat için başvuru yapan esnafın, onaylanmış ruhsatları Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından işyeri sahiplerine adreste teslim ediliyor. Böylece esnafın hem vakit hem de kazanç kaybının önüne geçiliyor. Ayrıca vatandaşlardan gelen şikayetlerde yerinde tespit ediliyor. Kurallara uymayan işletmelere para ve kapatma cezaları da veriliyor.

 

Bornova Belediyesi 2017 yılı içinde 1041 yeni ruhsat verirken, 2016 yılına görede denatlemelerde yüzde 23 artış oldu. 2 bin 108 iş yeri Ruhsat Denetim Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri tarafından denetlendi. İletilen 930 şikayete de yerinde tespit yapıldı. Kurallara uymayan iş yerlerine ise para cezası ya da para ve kapatma cezası verildi.

 

Bornova Belediyesi’n de hizmet kalitesini arttırmayı hedef edindiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Vatandaşların sorunlarını çözmek için çalışıyotuz. Esnafımızın işini kolaylaştırmak bizi çok mutlu ediyor. Yerinde ruhsat teslim etmek uygulaması ile de onların zaman kaybını önlüyoruz” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir