MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYOR

MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi teknoloji ile iç içe yeni nesillerin yetişmesi için düzenlediği atölye çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden bir topluma dönüşmesine katkı sunmak üzere hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi, Eskişehir’de çocuklarla buluştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi QNB Finansbank, Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye tarafından çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek üzere hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesinde Eskişehir eğitimleri tamamlandı. Eğitime 8-12 yaşları arasında 67 çocuk katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’nde düzenlenen çocukların enerjileriyle neşe kattığı interaktif eğitimlerde, oyun tasarlayabilmek için düşünülmüş basit ve görsel bir programlama dili olan “KODU hakkında bilgi verildi. Çocukların bilgisayar karşısında tüketici konumdan çıkıp üretici olmalarını ve algoritmik düşünce sistematiğini içselleştirmelerini hedefleyen eğitimler çocuklar için kod okuryazarlığına giriş niteliğinde oldu.

Eğitimlere katılan öğrencilerin velileri, çocuklarını sömestir tatillerini eğlenerek öğrendikleri eğitim atölyelerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir