Bornova’da trafiği rahatlatan çalışma

Bornova’da trafiği rahatlatan çalışma

 

CAM SPİKER(ANONS)

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BORNOVA BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE, BORNOVA’DA ULAŞIMI RAHATLATACAK ÇOK KRİTİK BİR YOL DÜZENLEMESİ YAPILDI. MAHFEL BÖLGESİNDE, FEVZİ ÇAKMAK CADDESİ İLE 373 SOKAK ARASINDA DOĞRUDAN BAĞLANTI SAĞLANDI. BU SAYEDE, BORNOVA MERKEZ’DEN ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN DE BULUNDUĞU EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NİN ARKASINDAKİ BÖLGEYE TRAFİĞE TAKILMADAN GEÇİLEBİLECEK.

 

VTR – PERFORE(ALTSES)

EFEKT…

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin uyumlu çalışmasıyla, Fevzi Çakmak Caddesi ve 373 Sokak arasındaki doğrudan geçiş düzenlemesi tamamlandı. Yeni düzenleme sayesinde Mahfel Bölgesi’nden gelen araçlar, Ankara Caddesi’nin karşısına geçmek için Ege Üniversitesi Hastanesi’nin önündeki kavşağı dolaşmak zorunda kalmayacak.

 

EFEKT…

Hem trafik yoğunluğunu azaltan hem de sürücülerin yakıttan tasarruf etmesini sağlayan düzenleme, aynı zamanda Metro’nun Bornova çıkışındaki otobüs duraklarının arasından kaçak geçiş yapılmasının da önüne geçti. Ege Üniversitesi’nin arkasındaki bölgede bulunan alışveriş merkezlerine geçiş başta olmak üzere Kazım Dirik Mahallesi’nden Mevlana Mahallesi’ne ulaşımı da kolaylaştıran ve kestirme hale getiren düzenleme vatandaşların da beğenisini kazandı.

 

EFEKT…

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’da ulaşımı rahatlatmak için pek çok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir