BAŞKAN YAVUZ “KIRIKHAN İLÇE MERKEZİNDEKİ HURDACI ESNAFININ TAŞINMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

BAŞKAN YAVUZ “KIRIKHAN İLÇE MERKEZİNDEKİ HURDACI ESNAFININ TAŞINMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Kırıkhan İlçe merkezinde kötü koku sebebiyle şikayete ve  görüntü kirliliğine neden olan Hurdacı dükkanları Kırıkhan Yeni Sanayi Telbizek mahallesi civarında kurulan Yeni Hurdacılar sitesine taşınmaya başladılar.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz konuya ilişkin yaptığı açıklamada ;

“Cumhuriyet mahallesi Eski Sanayi sitesinin bulunduğu bölgede yaşayan vatandaşlarımız tarafından sık sık kötü koku ve görüntü kirliliği yarattığı gerekçesiyle şikayete konu olan hurdacı esnaflarımızın Telbizek mahallesi civarında kurulan yeni hurdacılar sitesine taşınma işlemleri devam ediyor.

Hurdacı esnaflarımızın taşınmalarıyla birlikte hurdacıların boşaltmış olduğu harabe ve meskun yerler öncelikle Temizlik işleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından temizlendikten sonra bu yapılar kötü amaçlı kullanılmaması için Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin aldığı güvenlik önlemleri nezaretinde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bir bir yıkılıyor.

Çok kısa bir süre sonra eski sanayi sitesi içerisindeki ve çevre yolu üzerindeki bütün hurdacı esnaflarının Yeni Hurdacılar Sitesine taşına işlemleri tamamlanmış olacak” Dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir