TORBALI  TOPYEKÜN SPOR YAPACAK…

Torbalı Belediyesi ilçenin tamamını kapsayan 64 ayrı alana çocuk oyun grupları,  38 yerde fitness  alanı,  1 tenis kortu,  6 adet yeni halı saha,  2 adet basketbol sahası,  ve 1 adet yürüyüş yolunun yapımına başladı.

 

Yoğun nüfus artışıyla birlikte kentleşmede çok hızlı gelişmenin yaşandığı İzmir’in Torbalı ilçesinde Belediye yeni sosyal, sportif yaşam alanları için seferber oldu.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin tamamını kapsayan 64 ayrı alana çocuk oyun grupları, 38 yerde fitness alanı,  1 tenis kortu,  6 adet yeni halı saha,  2 adet basketbol sahasının yapımına başlandığını, 1 adet yürüyüş yolunun ise bitmek üzere olduğunu belirterek şunları söyledi; “İlçemizde yoğun nüfus artışı yaşanıyor.  Yaşam kalitesini artırmak,  yeni iş alanları kurmak için ilçemize her yıl 10 ile 13 bin arasında vatandaşımız geliyor. Bu bize çok büyük bir sorumluluk yüklüyor. Önceliğimiz çocuklarımız,  parklarımızın önemli bir kısmımı yeniliyoruz.   Gençlerimize yeni spor alanları kuruyoruz.  Daha önce 21 adet  basketbol ve halı saha yapmıştık.  Şimdi bunlara 8 adet daha ekliyoruz.  Yürüyüş yolumuz daha önce  4 taneydi, bunlara  şimdi  Alpkent’i de ekledik.  Torbalı’nın ilçe merkezinde 2 bin 600 kilometrelik yürüyüş yoluna ulaştık. Muzaffer Kebapçıgil Koruluğu’nda 1 adet tenis kortu yapımına
başlandı ” şeklinde konuştu.

“TORBALI İKİ KAT BÜYÜDÜ DEMEMİZDEN KİMSE RAHATSIZ OLMASIN”

Torbalı’nın son 4 yılda,  sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, kentleşmede, tarımda ve bilinirlikte, nüfus artışında çok büyük bir başarı hikayesi yazdığını vurgulayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “ Biz iki kat büyüdük derken rakamları, verileri, sonuçları, projeleri, belgeleri paylaşıyoruz.  Torbalı’nın küçük kalmasından yana  çaba sarf edenler, yatırımcının, girişimcinin, esnafın önüne barikat kuranlar ‘küçük olsun benim olsun’ diyenler bundan rahatsız olmaya başladılar. Ak Belediyecilik  böyle bir şey. Torbalı 4 yılda yürümedi, koştu! Şaha kalktı “  dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.