MEVSİMLİK TARIM İŞÇİSİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA KIŞLIK GİYECEK DAĞITILDI.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİSİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA KIŞLIK GİYECEK DAĞITILDI.

31.08.2018

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Mülteci Hakları Komisyonu Başkanı Av. Selen Berna Ünlüatlı, Yüreğir Kaymakamlığı tarafından ihtiyaç sahipleri için oluşturulan Sosyal Market ve Gıda Bankası’nı ziyaret etti.

Yüreğir İlçesi Kiremithane Mahallesi’nde kurulan Sosyal Market ve Gıda Bankası’nı gezerek görevlilerden bilgi aldılar.

İhtiyaç sahiplerine verilmek üzere, gıdadan giyime her türlü eşyanın toplandığı Sosyal Market ve Gıda Bankası’nı çok beğendiklerini belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Yüreğir Kaymakamlığımız tarafından kurulan Sosyal Market ve Gıda Bankası’nı ziyarete geldik. Öncelikle kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum, böyle bir organizasyona öncülük ettikleri için. Güzel bir yer olmuş, doğru ve güzel bir hizmet. Ekonomik durumu zayıf olan yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebileceği bir market olmuş. Biz de Adana Barosu olarak en kısa zamanda elimizden gelen desteği göstermek için bir çalışma başlatacağız. Çabamız ve gayretimiz bu sosyal marketin bütün Adanalı tarafından bilinmesi ve destek verilmesidir” dedi.

Ziyaret esnasında Adana’nın merkez Yüreğir İlçesi’ne bağlı Doğankent’te mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocuklarına kışlık ayakkabı, mont, çorap ve atkı dağıtıldı.

Baro Mülteci Hakları Komisyon Başkanı Av. Selen Berna Ünlüatlı da, çocuk tarım işçileri üzerine çalışmalar yapan Kalkınma Atölyesi çalışanları ile birlikte Doğankent bölgesinde Suriyeli mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadır bölgesini ziyaret ettikten sonra, Yüreğir Kaymakamlığı Gıda Bankası tarafından 180 çocuğa kışlık giyecek dağıtılmasına öncü oldukları için mutlu olduklarını ifade etti.

Av. Ünlüatlı, “Mevsimlik tarım işçiliği bölgemizde yaklaşık 200 yıllık bir sorun. Kalkınma Atölyesi’nden İhsan iznebioğlu ve Necmettin Yemiş’in vesile olmasıyla Doğankent’deki mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ettik. Ziyaretimiz neticesinde Yüreğir Kaymakamlığı çocuklara yardımcı olmak istediklerini belirterek böyle güzel bir amaçla 180 çocuğu giydirdiler. Öncelikle Yüreğir Kaymakamı Fatih bey ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Emel hanım ve tüm diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim. Mülteci ya da değil tüm bu çocuklar bizim geleceğimiz, baro olarak da elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Keleş, projenin Yüreğir Kaymakamı tarafından 16 Ekim 2017 tarihinde başladığını o tarihten itibaren 547 aileye, 2. 736 yurttaşa yardım ulaştırıldığını ifade etti.

KAMPANYAYA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı “Sosyal Market ve Gıda Bankası”
339 845 99-5078- hesabına nakdi yardım yapabileceği gibi, ayrıca Kiremithane Mahallesi 2661 Sokak No:5 Yüreğir /Adana adresindeki yerlerine yardım yapabileceğini belirtmişlerdir.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir