Adana’da bayrak sevgisi çığ gibi!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bayraklar Asılsın Terörün Kökü Kazınsın’ sloganıyla başlattığı kampanyada kent halkına bayrak dağıtımı büyük ilgi görüyor.  

Adana’da bayrak sevgisi çığ gibi!

Adana bayraklarla donatılıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerinin yuvalandığı Afrin’e yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na güç vermek amacıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başlattığı “Adana 1 Milyon Bayrak Asıyor” kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. “Bayraklar Asılsın Terörün Kökü Kazınsın” sloganıyla meydanlar, parklar ve ana caddelerde yürütülen kampanyada Türk Milleti’nin bağımsızlığın simgesi, şanlı Türk Bayrağı’nı zabıta ekiplerinden alan Adanalılar, büyük coşku ve gururla dalgalandırıyor.
BAYRAK SEVGİSİ DALGA DALGA
Yeni nesle bayrak ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla ödüllü yarışmalar düzenleyen, Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’nın aziz hatırasını yaşatmak üzere Seyhan Nehri kıyısına yapılan Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi’nde 96 metrekarelik dev Türk Bayrağı’nı göndere çektiren Başkan Hüseyin Sözlü,  Mehmetçiğin Suriye’nin Afrin bölgesinde terör bataklığını kurutmak amacıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda da hassasiyetini ortaya koydu. Başkan Hüseyin Sözlü’nün harekatın ilk günlerinde başlattığı “Adana 1 Milyon Bayrak Asıyor” kampanyası kentin dört bir yanına dalga dalga yayıldı.
ADANALILAR BİRBİRLERİYLE YARIŞTI
Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, meydanlar, parklar ve ana caddelerde stantlar kurup, vatandaşlara bayrak dağıtımını hızlandırdı. Stantlara akın eden vatandaşlar, esaretin reddi, boyunduruğun defi ve kahramanlığın destansı simgesi olan şanlı Türk Bayrağı’ndan almak için adeta birbirleriyle yarıştı. Adanalılar, ellerindeki bayrakları büyük coşku ve gururla dalgalandırırken, kameralı cep telefonlarıyla görüntü ve fotoğraf çekilip, sosyal medyadan paylaşımlarla ay-yıldız sevdasını tüm dünyaya duyurdu.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir