Ücretsiz sağlık hizmeti vatandaşın ayağına gidiyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, evde bakım, evde sağlık ve meme kanserinin erken tanısını sağlayan mamografi hizmetlerini Ceyhan’da da yaygınlaştırıyor.

Ücretsiz sağlık hizmeti vatandaşın ayağına gidiyor

Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde insan merkezli sosyal belediyecilik anlayışının başarılı örneklerini sergileyen Adana Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz evde bakım, evde sağlık ve meme kanserinin erken tanısını sağlayan mamografi hizmetlerini Ceyhan’da yaygınlaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin uzman personeli, yaşlı, hasta ve engelli bireylerin kişisel bakımı, ağız sağlığı bakımı, saç ve sakal tıraşı ile tırnak bakımlarını gerçekleştirip, moral aşılıyor. Büyükşehir, 35-60 yaş arasındaki kadınlara yönelik meme kanserinde erken tanı imkanı veren gezici dijital mamografi cihazıyla hizmet veriyor.
CEYHAN’DA HAYATA DOKUNAN HİZMETLER
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan doktor, psikolog, hemşire, sağlık teknisyeni, yaşlı bakım personeli ve kuaförler, Ceyhan ilçe merkezi ve Yeşilbahçe köyünde ücretsiz sağlık hizmetlerini yoğunlaştırdı. Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Selma Duygun koordinasyonunda Ceyhan genelinde ziyaretlerde bulunan Büyükşehir Belediyesi görevlileri, evden çıkamayan, hareket kabiliyeti az veya hiç olmayan, 60 yaş üzeri yatağa bağımlı vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor. Yaşlıların saç ve sakal tıraşından, çarşaf değişimlerine kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayan sağlık personeli, tansiyon, kan şekeri ve kolesterol ölçümlerini yapıyor.
GEZİCİ DİJİTAL MAMAGORAF CİHAZI KÖYLERDE
Ceyhan’a bağlı Yeşilbahçe Köyü’ne giden Büyükşehir sağlık ekibi, buradaki vatandaşları da ücretsiz sağlık taramasından geçirdi. Yeşilbahçe sakinlerini tek tek muayene eden görevliler, kan tahlillerini yapıp, tansiyonlarını ölçtü. Ücretsiz sağlık hizmetleri kapsamında meme kanserinde erken teşhiste önemli rol oynayan Gezici Dijital Mamografi Cihazı, Yeşilbahçeli kadınlara hizmet verdi. Uzman personel, 35-60 yaş arasındaki kadınların mamografi çekimlerini yapıp, dakikalar içinde raporlayarak, sonuçlarını iletti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir