Güreş takımının çalışmaları ile ilgili bülten

Yaptığı iki karşılaşmayı da kazanan Büyükşehir, grubunda liderlik koltuğuna oturdu

BÜYÜKŞEHİR GÜREŞ TAKIMI LİGE HIZLI BAŞLADI

 

 

Bir taraftan spor ve sporcuya önemli destekler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da bünyesinde barındırdığı Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile amatör ve profesyonel liglerde başarılı mücadeleler veriyor.

 

Bünyesinde 10 branşta 1000 dolayında lisanslı sporcu barındıran Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Güreş liginde başarılı maçlar çıkarıyor.

 

Türkiye Güreş Federasyonu 2018 yılı Büyük Erkekler Türkiye Grekoromen 1. Ligi, 27-28 Ocak 2018 tarihinde yapılan müsabakalarla başladı. 4 grupta yapılan müsabakalarda Malatya Büyükşehir  Belediyespor Güreş takımı B grubunda mücadele ediyor.

 

Ligin ilk haftasında Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı 28 Ocak Pazar günü Malatya’da Sivas Zara Belediyesi takımı ve Burdur Emniyetspor takımı ile karşılaştı. Battalgazi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda Malatya Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı Burdur Emniyetsporu 8-2, Sivas Zara Belediyesporu da 5-5 pozitif puanla yenen Büyükşehir Güreş takımı grubunda lider koltuğuna oturdu.

 

İkinci maçlar Burdur’da

 

Büyükşehir Güreş takımı ligin ikinci maçını Nisan ayında yine aynı takımlarla bu defa Burdur’da yapacak. Daha sonra Sivas’ta yapılacak olan son maçların ardından ilk iki sırayı paylaşan takımlar play-off’a kalarak, Süper lige çıkmak için final maçları oynayacaklar.

 

Hedef süper lig

 

Her yıl süper ligin eşiğinden döndüklerini söyleyen Malatya Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı Antrenörü Hasan Özdemir, bu yıl işi daha da sıkı tutarak, Süper Lige çıkmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. Özdemir, verilen desteklerden dolayı başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere, kulüp yöneticilerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir