Yeni hedef; 2020 Pekin Olimpiyatları’na sporcu göndermek

Yeni hedef; 2020 Pekin Olimpiyatları’na sporcu göndermek

Dünya Şampiyonu çıkaran Bornova Belediyesi, Cimnastikte marka oldu

Bornova Belediyesporlu cimnastikçiler, 2017 yılı içerisinde elde ettikleri başarılarla göz kamaştırdı. Milli Cimnastikçisi Koray Altınel ile Dünya Şampiyonluğu gururu yaşayan Bornova Belediyespor’da yeni hedef; Tokyo’da yapılacak 2020 Olimpiyatlarına sporcu göndermek.

Bornova Belediyesporlu cimnastikçiler, 2017 yılı içerisinde elde ettikleri başarılarla sadece Bornova ve İzmir değil, Türkiye’nin de gururu oldu. Dördü TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazirlik Merkezi) sporcusu olmak üzere 6’sı Milli Takımlarda yer alan 25 lisanslı cimnastikçi, geride bıraktığımız yılda, Türkiye Şampiyonlarında hem takım halinde hem de ferdi müsabakalarda çok sayıda altın, gümüş ve bronz madalya kazandı. Bir ilki gerçekleşetiren Senkron sporcusu Koray Altınel ise Bulgaristan’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda 17-21 yaş kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. 12 yıl önce başladığı faaliyetleri kapsamında lisanslı sporcuların yanısıra 70 spor okulu öğrencisi bulunan Bornova Belediyesi Cimnastik Şubesi’nin Dünya Şampiyonluğundan sonraki yeni hedefi, Tokyo’da yapılacak 2020 Olimpiyatları’na sporcu göndermek.

Bornova Belediyespor çatısı altında büyük başarılara imza atan tüm sporcuları kutlayan ve emek veren herkese teşekkür eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın sporun tüm branşlarındaki çıtasının artık daha yüksek olduğunu söyledi. Daha çok çocuğun ve gencin spor yapması için kentin dört bir yanına tesisler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Atila, “Elde edilen başarılar spora hizmet yolunda motivasyonumuzu arttıyor” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir