KÜÇÜK ARKEOLOGLAR İŞ BAŞINDA

Eskişehir’de yaşayan çocukları bilimle buluşturmak için etkinlik gerçekleştiren Bilim Deney Merkezi’nin Kış Atölyeleri’nde 7-9 yaşlarımdaki öğrenciler, arkeolojinin temel esaslarını öğrenirken, kum alanda gerçek bir kazı yaptılar.

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi’nin düzenlediği Kış Atölyeleri bütün hızıyla devam ediyor. Kazı Kumu Bul Bunu Atölyesi’nde küçük arkeologlar,  geçmişe ait buluntulara ulaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bulunan Bilim Deney Merkezi’ne gelen küçük öğrenciler özel bir bölümde oluşturulan kum alanda önce, arkeoloji hakkında arkeoloğ eğitmenden bilgi aldılar. Kazıda yapması gerekenleri öğrenen çocuklar iki gruba ayrılarak, kendilerine verilen çapa, mala ve süpürge ile çalışmaya başladılar. Kazı sırasında bulduklarını özenle temizleyen çocuklar bunları kaydetmesi için ekip başkanına verdiler.

En çok kazı alanında buldukları paralara sevinen çocuklar, arkeolojinin gizemli dünyasında dolaşmanın heyecanını yaşarken, Bilim Deney Merkezi’ni de gezdiler.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir