Büyükşehir kar timleri görev başında

Adana Büyükşehir Belediyesi, Torosların eteklerinde kar yağışının etkili olduğu 7 ilçede 28 araç ve 200 personelle ulaşımın kesintisiz sürmesi için görev yapıyor.

Büyükşehir kar timleri görev başında

Adana Büyükşehir Belediyesi, çetin kış koşullarının hüküm sürdüğü 7 ilçede, köy yolları ve merkez mahallelerdeki yolların açık kalması ve ulaşımın kesintisiz devam etmesi için 28 araç ve 200 personel ile çalışma yürütüyor. Kar kalınlığının yer yer bir metreye ulaştığı Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan, Karaisalı, Pozantı ve Aladağ’da Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçe belediyeleri ile koordinasyon içinde yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
BAŞKAN SÖZLÜ İŞ MAKİNELERİNİ SEFERBER ETTİ
Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda dondurucu soğuk ve güçlüklere aldırmadan yolların açık kalması için karla boğuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 7 ilçede 14 grayder, 10 loder ve 4 dozerle yol açma çalışmalarını kesintisiz yürütüyor. Büyükşehir kar timleri, köy yollarının yanı sıra kar yağışının çok etkili olduğu ilçelerin mahallerinde de küreme ve tuzlama hizmetlerini özveriyle sürdürüyor.
600 KİLOMETRELİK YOL AĞI KARDAN ETKİLENİYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi, 7 ilçedeki toplam 600 kilometrelik yol ağının açık kalması için uğraş verirken, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri de ilçe belediyelerine destek veriyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, ASKİ, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve DSİ ekiplerinde ortak çalışmalar yürütüp, zor durumdaki vatandaşların yardımına koşuyor.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir