Başkan Olgun Atila: Yerelde kalkınmayı amaçlıyoruz

 

????????????????????????????????????

Başkan Olgun Atila: Yerelde kalkınmayı amaçlıyoruz

Bornova’da mahalle gezileri eski köy yerleşimleri ile devam etti

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, mahalle gezilerine, Beşyol, Yaka ve Çiçekli Mahalleleri ile devam etti. Başkan Atila, Bornova Belediyesi’ne bağlanan eski köy yerleşimlerinde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Muhtarlar ise son 2014 yılında itibaren mahallerine yapılan hizmet ve yatırımların arttığını belirterek, Başkan Olgun Atila’ya teşekkür etti.

Göreve geldiğinden bugüne sorunları yerinde görüp, ihtiyaçları yerinde tespit eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ortak akıl anlayışı ile gerçekleştirdiği geziler kapsamında, eski köy yerleşimleri; Beşyol, Yaka ve Çiçekli Mahalllerini ziyaret etti.

Üç mahalleyi de sokak sokak gezen Başkan Atila, hem muhtarların hem de vatandaşların taleplerini dinledi. Mahalle kahvelerinde çay içip, halkın sorunlarını dinledi. Kadınların ikram ettiği el açması börek ve sarmalardan tadan Başkan Atila, çocuklara oyuncak dağıtttı.

Bornova Belediyesi’nin hayata geçirdiği hizmet ve projeleri de yerinde inceleyen Başkan Atila’ya ilgili başkan yardımcıları ile müdürler de eşlik etti. Bornova Belediyesi’nin Proje- Tanıtım ekibi de Başkan Atila ile birlikte alandaydı. Vatandaşların istekleri tek tek not edildi.

Yerelde kalkınmayı amaçlıyoruz

2014 yılında mahalle statasü kazanarak Bornova Belediyesi’ne bağlanan 12 eski köy yerleşiminde yerelde kalkınmaya yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Olgun Atila, “Üreticiyi desteklemek amacıyla Tarım Kooperatifi kurduk, başta kiraz festivali olmak üzere köylerimizin tanıtımına yönelik projeler hayata geçirdik. Tüm bunlarla birlikte ulaşımı kolaylaştıracak çalışmalar yaptık. Nostaljik Ramazan eğlencelerimizle vatandaşlarımız ile kucaklaştık.” diye konuştu.

Muhtarlardan Başkan Atila’ya teşekkür

Beşyol Mahallesi Muhtarı Mustafa Bahşi , Yaka Mahallesi Muhtarı Mustafa Akar ve Çiçekli Mahallesi Muhtarı Murat Gül, 2014 yılından buyana mahallerine daha çok hizmet geldiğini belirterek Bornova Belediyesi’ne ve kendilerini sık sık ziyaret eden Başkan Olgun Atila’ya teşekkür etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir