BAŞKAN YILMAZ TAŞERON İŞÇİ VE AİLELERİNİ AĞIRLADI – THM KONSERİ MEST ETTİ HABER

BAŞKAN YILMAZ, TAŞERON İŞÇİ VE AİLELERİNİ YEMEKTE AĞIRLADI

24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron işçilerin devlet kadrosuna geçiş süreci başlamasının ardından, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, belediyede çalışan taşeron personel ve ailelerini yemekte ağırladı. Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen yemek programına, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı, Kadir Erol, Belediye Meclis Üyeleri, birim amirleri, belediye personeli ve aileleri katıldı.

Düzenlenen programda, yeni taşeron yasası hakkında bilgiler vererek konuşmasına başlayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın direktifleri, Çalışma Bakanlığımızın da yoğun çalışma temposuyla 4 Aralık 2017 itibari ile kamu kuruluşlarında çalışan tüm taşeron işçilerimiz kadrolu oldu. En başta bunu sağlayan Cumhurbaşkanımıza bir teşekkür borcumuz var. Gemlik’in tarihinde yapılamayan hizmetleri sizlerle bir bir gerçekleştirdik. Gemlik’in çehresini sizlerle değiştirdik. Sizler bizim sahada ki elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımızsınız. Gemlik’in gelişimi ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda büyük bir özveriyle çalışan siz değerli yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Makamlarımız ve mevkilerimizi ne olursa olsun, hepimiz vatandaşımızın hizmetkârıyız. Bizim hizmet anlayışımız da, Millete efendilik yapmak yok, Millete hizmet etmek var” diye konuştu.

900’e yakın katılımın olduğu programda, Gemlik Romanlar Yardımlaşma Derneği Tasavvuf grubu birbirinden güzel ilahileri ile misafirlere maneviyat yüklü keyifli bir gece yaşattı.

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU MEST ETTİ

Gemlik Kent Konseyi Türk Halk müziği Çalışma Grubu tarafından verilen Türkü Gecesi büyük ilgi gördü. Gemlik Kent Konseyi’nin Gemlik Belediyesi ile birlikte düzenlediği Türkü Gecesinde salon dolup taştı. U.Ü. Gemlik Yerleşkesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezi Salonunda tertiplenen gecede Koro ve Solo Türküler ilçe halkını coşturdu. Çalışma Gurubu üyesi Şükrü Deviren’in sunuculuğunda, şef Erol Akbaş’ın yönettiği Koro, solo türkülerle izleyenleri mest etti. Konserin birinci bölümü “Gökyüzünde Bölük Bölük Durnalar” isimli Türkü’nün koro okunmasıyla başladı. Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayan Türkü Gecesinde solo Türküler geceye renk kattı. Türk Halk müziği Çalışma Grubu korosu, konserin ikinci bölümünde de, Telgrafın tellerine kuşlar mı konar, Ayva çiçek açmış, Erik dalı, İşte gidiyorum çeşmi siyahım gibi birbirinden güzel Türk halk müziği eserleri ile geceye damgasını vurdu.

Konser sonrasında Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, Şef Erol Akbaş, Türk Halk müziği Çalışma Grubu Başkanı Edip Özer ve Koro üyelerine çiçek takdim etti

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir