ASKİ Su Kayıplarına Geçit Vermiyor

ASKİ Su Kayıplarına Geçit Vermiyor

 

FİZİKİ SU KAYIP AKUSTİK CİHAZI İLE ADANA GENELİNDE TARAMA YAPILIYOR

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığı ekipleri, teknolojik cihazlarla şehir merkezi başta olmak üzere kırsalda da aralıksız tarama çalışmalarını sürdürüyor.

 

İçme Suyu Daire Başkanlığı ekipleri gelişen teknolojiyi yakından takip ederek su kayıp kaçağının tespitini yapıyor. Yapılan tespit ve ölçümlerde 400 ila 700 arasında bir parametrik değer ortaya çıktığı takdirde, kanalizasyon hattına Çatalan içme suyunun karıştığı tespit ediliyor ve söz konusu bölge Su Bakım Onarım ekibine bildirilerek soruna hemen müdahale edilmesi sağlanıyor.

 

Merkezde 2 ekip sürekli tarama yaparken; sokaklar ve bu sokaklarda bulunan abone hatları akustik cihazlarla dinlenerek su kayıplarının önüne geçiliyor.

 

ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU; “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatlarıyla vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vererek sorunsuz bir Adana için çalışıyoruz. Proje üretmenin yanında süre gelen gelişmeleri de gerek teknolojik gerekse ihtiyaç durumuna göre takip ederek en iyisini yapmayı hedefliyoruz. Söz verdiğimiz gibi elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince her şeyi en iyi ve en güzel şekilde değiştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir