HRÜ’den Lise Öğrencilerine Yönelik Seminerler Dizisi

Harran Üniversitesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu arasında düzenlenen ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında 9 ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik seminer ve konferanslar düzenlendi.

Bilim ve teknoloji alanlarına ilgisi olan öğrencilerin, kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirmek amacıyla böyle bir seminer dizisi başlattıklarını söyleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Öğrencilerin bilgi ve becerilerini arttırmak, eleştirel ve bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek, bilim ve medeniyet tarihimizde öne çıkan bilim insanlarını tanımaları, onların düşüncelerini eserleri ve etkileri hakkında bilgi edinmelerini sağlamak istesik. Bir de bu öğrencilerimizi kabiliyetleri doğrultusunda, kendi medeniyet değerlerinin farkında olarak yetişmelerini ve yükseköğretime hazırlanmalarına katkı sağlamayı amaçladık” dedi.

Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerince sunulan seminerlerde, Deprem ve Depremden Korunma Yolları konusunda Doç. Dr. M. Sait Şahinalp, Türk İslam Tarihindeki Matematik Âlimleri konusunda Yrd.Doç.Dr. Feyza Yalçın, Türk Edebiyatının Tarihsel Dönemleri konusunda Prof. Dr. Kaplan Üstüner, Müzelerin Tarihi ve Eğitimdeki Önemi konusunda Yrd.Doç.Dr. Hacer Çoruh, Nanoteknoloji  konusunda Yrd.Doç.Dr. Numan Gözübenli,  Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar konusunda Doç.Dr. Yusuf Kurt tarafından sunumlar yapıldı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir