Anaokulu çocukları dalgıç iletişimini öğrendiler

ANAOKULU ÇOCUKLARI DALGIÇ

İLETİŞİMİNİ ÖĞRENDİLER

Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dünyası’nda eğitim ve atölye çalışmaları sürüyor. beş yaşındaki anaokulu çocuklarına ‘Dalgıçlarla İletişim’ ve ‘Balık Besleme’ eğitimleri verildi.

Adnan Menderes Anaokulu öğrencilerinden oluşan 35 çocuk, Sualtı Dünyası’nda, akvaryumdaki balıkları tanıdıktan sonra dalgıçlık hakkında bilgi aldılar ve dalgıçların iletişim sistemini öğrendiler.

Su Ürünleri Mühendisi eşliğinde gerçekleştirilen eğitimde önce dalgıçların kullandıkları araçlar ve giysileri hakkında bilgi alan beş yaşındaki minikler öğrendikleri konularda sorulan sorulara büyük bir başarıyla yanıt verdiler. Dalgıcın akvaryumda belirmesiyle heyecanlanan çocuklar verilen bilgiler eşliğinde dalgıçla iletişim kurdular. Eğitim sırasında oldukça eğlenen ve öğrenen çocuklar dalgıcı iletişim diliyle işaretlerle uğurladılar.

Dalgıç eğitimi sonrası balıkların nasıl beslendiğini gören minikler Sualtı Dünyası’ndan oldukça keyifli bir biçimde ayrılırken, bilgi dağarcıklarına yeni bilgileri katmanın mutluluğunu yaşıyorlardı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir