402 Bin Öğrenci Mersin’de Karne Coşkusunu Yaşadı

2017 -2018 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle 19 Ocak Cuma günü her derece ve türdeki okullarımızda karne dağıtımları yapıldı. Mersin’de 402 bin öğrenci karnelerini alıp ilk tatile merhaba dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz farklı türden okulları ziyaret edip karne dağıtımlarına katılarak öğrencilerin yaşadığı sevinç, coşkuya ve heyecana ortak oldu. Koca, ayrıca bu okullardaki Suriyeli öğrencilerle bir araya gelerek karne mutluluğunu onlarla paylaştı. Ziyaret ettiği bütün okullarda Koca, öncelikle öğretmenlerle bir araya gelip kendileriyle sohbet ettikten sonra sınıflara geçerek karne dağıtım programlarına katıldı.

Koca; karnenin, öğretmen, öğrenci ve ailenin ortak değerlendirmesi olduğunun altını çizdi. Unutmayınız ki kötü karne yoktur, iyileşmeyi bekleyen karne vardır. Karnesinde düşük not olan arkadaşlarımız asla üzüntüye ve ümitsizliğe kapılmasın. Karneyi başarılı ya da başarısız kılan birçok neden olduğuna işaret eden Koca, her çocuğun kendi gelişimine göre bir yeterliliğe sahip olduğunun altını çizerek, daha çok sevgi, biraz daha planlama, farklı yaklaşımlar, sabır, hoşgörü ve iyi niyetin ailelerin yol haritası olması gerektiğini söyledi.

Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek bir alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesini isteyen Koca, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması konusunda öğrencilerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Aynı şekilde kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin de tavsiye edilmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi. Koca, öğrencilerden de tatilin bir haftasını dinlenmeye, bir haftasını yeni bir başlangıca ayırmalarını ve tatilde kitap okumaya ve çalışmaya devam etmelerini istedi.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İl ve İlçelerdeki Millî Eğitim personellerimize teşekkür ederek Öğretmen ve Öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini dilediğini ve saygılar sunduğunu ifade etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir