”MAZGALLARA ATILAN ÇEŞİTLİ MADDELER KANALLARI TIKIYOR”

ASKİ’den Vatandaşlara Uyarı

OPRUKÇU: ”MAZGALLARA ATILAN ÇEŞİTLİ MADDELER KANALLARI TIKIYOR”

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Adanalı vatandaşların sorunsuz hizmet alabilmesi adına tüm görev ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getiriyor. Sonbahar ve kış mevsimlerinden önce su taşkını yaşanmaması amacıyla her sene hazırlıklarını gerçekleştiren ve her türlü önlemi alan ASKİ, çok şiddetli yağışlarda dahi Adana’da büyük problemlerin oluşmasını engelliyor.

Yıl boyunca görev kapsamı dahilindeki her yerde rutin olarak gerçekleştirilen mazgal temizliklerinin öneminin büyük olduğunu belirten ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, ”Mazgallarda biriken yapraklar, çamur ve çeşitli atıklar tıkanıklık oluşmasına sebebiyet veriyor. Vatandaşlarımızın herhangi bir problem yaşamaması için de ekip arkadaşlarımız düzenli olarak mazgalların temizliğini yapıyor. ”Özellikle aşırı yağışlar başlamadan önce çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.” dedi.

Yağmur suyu hatlarının ve ızgaralarının tıkanmaması için vatandaşlara da büyük rol düştüğünün altını çizen Genel Müdür OPRUKÇU, yağmur suyu ızgaralarına çöp ya da herhangi bir atık atmamaları ve mazgalların üzerlerinin çeşitli malzemelerle kapatılmaması konusunda uyarıda bulundu. Çevreye bırakılan her türlü atığın büyük sorun teşkil ettiğini söyleyen OPRUKÇU, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bazı vatandaşlarımız ne yazık ki mazgallara, kanallara atık maddeler bırakarak hatların tıkanmasına neden oluyor. Şiddetli yağışlarda da su tahliyesi çok zorlaşıyor. Aynı zamanda birçok semtte mazgalların üzeri çeşitli materyallerle kapatılıyor. Bu durum, su baskınları için tehdit oluşturmaktadır. Neticede hatların tıkanması ve taşması, vatandaşların sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ’den de aldığımız güçle gece gündüz çalışıyoruz. Bu hususta değerli Adanalılara da önemli bir görev düştüğünü hatırlatıyor ve onları duyarlı davranmaya çağırıyorum. Lütfen, çeşitli atıkları atarak mazgalları tıkamayalım; sokaklarda su birikintisi oluşmasına ve kanalizasyon şebekesinin verimli çalışmasına engel olmayalım.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURUL

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir